Czołowy dostawca materiałów budowlanych w Polsce, firma Bawa Sp. z o.o., optymalizuje swoje działania, korzystając z jednego systemu do zarządzania przedsiębiorstwem klasy ERP Streamsoft Prestiż.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
Od dłuższego czasu, firma Bawa dynamicznie rozwija swoją sieć handlową. Posiada 4 oddziały na terenie Polski, zaopatrując sklepy, hurtownie, firmy remontowo budowlane czy inwestycje budowlane w materiały niezbędne do budowy i wykańczania wnętrz. Współpracuje z wiodącymi producentami farb, lakierów, impregnatów, chemii budowlanej, gipsów, tynków, systemów suchej zabudowy, systemów ociepleń, izolacji, płytek ceramicznych oraz narzędzi malarskich.

Taki model prowadzenia biznesu potrzebuje skutecznego narzędzia, pozwalającego zoptymalizować większość działań w obszarze sprzedaży, obsługi klienta, zarządzania magazynem i księgowości. Aby wesprzeć zarządzanie przedsiębiorstwem, firma Bawa zdecydowała się na wdrożenie systemu ERP Streamsoft Prestiż, który zintegrował rozwiązania informatyczne, obejmujące procesy zachodzące w firmie. Poprawiło to organizację i sposób wewnętrznego funkcjonowania wszystkich działów w przedsiębiorstwie.

Zostały wdrożone następujące moduły systemu ERP:
  • Moduł Handlowo-Magazynowy,
  • Moduł CRM Zarządzanie kontaktami,
  • Moduł Finanse i Księgowość,
  • Moduł Środki Trwałe,
  • Moduł Raporty i formularze,
  • Modułu BI (Business Intelligence),
  • Moduł B2B Zamówienia internetowe

Dzięki wdrożonym modułom, firma ma obecnie możliwość rejestrowania, wykorzystania i analizy zgromadzonych danych na poszczególnych etapach obsługi klienta. System ułatwia gromadzenie danych w jednym miejscu (w postaci archiwizacji) oraz pozwala na łatwy dostęp do wyszukiwania danych.

System ERP Streamsoft Prestiż przygotowuje rozwiązania pod potrzeby firmy w zakresie rejestrowania informacji zwrotnych z magazynu o statusie przygotowania towaru do wydania. Usprawnia proces zakupu towarów handlowych oraz rejestruje zamówienia od odbiorców przez klientów firmy w modelu B2B. Część zamówień i dokumentów zakupu sczytywana jest poprzez elektroniczny system wymiany dokumentów EDI, np. z dostawcami farb i lakierów. Jednocześnie możliwa jest analiza historii transakcji z firmą w kontekście danego klienta.

Firma BAWA, korzystając z systemu Streamsoft Prestiż, posiada obecnie dużą elastyczność w zakresie zarządzania zgromadzonymi danymi w bazie wraz z możliwością wykorzystania tych danych do budowy raportów i analiz w systemie. Co ważne, efektywnie zmniejszany zostaje czas potrzebny na przygotowanie wymaganych analiz przez Zarząd.

Źródło: www.streamsoft.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top