Efektywne zarządzanie dystrybucją wielopoziomową w Solar Polska

Centrum Komputerowe ZETO SA z Łodzi zakończyło z sukcesem wdrożenie systemu ERP Microsoft Dynamics AX v. 4.0 w firmie Solar Polska - największej hurtowni artykułów elektrotechnicznych w Europie Północnej. Projekt pozwolił ostatecznie przenieść główną aplikację na platformę Microsoft, na której działa większość pozostałych firmowych systemów. Efektem zastosowania jednej, powszechnej technologii jest zwiększenie wydajności i uproszczenie raportowania.


Sytuacja firmy

W końcu 2006 r., Solar Polska stanął wobec konieczności zmiany systemu wspomagającego zarządzanie działalnością firmy. Dotychczasowy system przestał być bezpieczny - nie posiadał już wsparcia technicznego dostawcy. Co gorsza, przez lata użytkowania nazbyt „obrósł” w rozmaite aplikacje dodatkowe, które uzupełniały jego luki funkcjonalne. Ta zależność od dodatkowych aplikacji tworzonych ad hoc mocno utrudniała panowanie nad firmą jako całością.

Biznes Solar Polska opiera się na logistyce i dystrybucji, dlatego funkcjonalności te były badane szczególnie dokładnie w trakcie wyboru systemu. Z założenia miało to być rozwiązanie nowoczesne, dające możliwość konfigurowania parametrów o zakresie funkcjonalności pozwalającym wyswobodzić się z konieczności korzystania z dodatkowych aplikacji.

System miał także być otwartą i elastyczną architekturą, aby wprowadzanie modyfikacji nie nastręczało problemów i było możliwe we własnym zakresie. Ponadto, oczekiwano szybkiego dokonania wdrożenia wobec planowanego rozwoju działalności.

Rozwiązanie

O ile w grupie Solar standardem jest SAP, centrala w Polsce postawiła na Microsoft Dynamics AX. O takim wyborze przesądziły: elastyczność i nowoczesność aplikacji, oraz przeprowadzone wcześniej testy i symulacje.

Wdrożenie pakietu ERP Microsoft Dynamics AX w wersji 4.0 trwało od kwietnia do października 2007 r. Projekt objął obszary finansów, sprzedaży, zarządzania zapasami, zarządzania zaopatrzeniem i logistyką, oraz zarządzania środkami trwałymi. Tym samym firma przeniosła swoją główną aplikację na platformę Microsoft, na której działa większość pozostałych firmowych systemów. Efektem zastosowania jednej, powszechnej technologii jest zwiększenie wydajności i uproszczenie raportowania.

Korzyści

Zaimplementowane rozwiązanie unowocześniło i ujednoliciło platformę technologiczną zarządzania przedsiębiorstwem. Pozwoliło na lepszą komunikację i dostęp do danych, a w efekcie pełniejszy obraz sytuacji firmy. Nowoczesna, oferująca wiele funkcjonalności i opcji konfiguracji aplikacja, przyczyniła się do wyeliminowania szeregu aplikacji dodatkowych, co w prosty sposób przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Elastyczna i przyjazna budowa systemu daje możliwość płynnego dokonywania modyfikacji w zależności od zmian uwarunkowań biznesowych.

Dostawca rozwiązania

C.K. ZETO SA z Łodzi dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży skutecznie stawia czoła nawet najbardziej złożonym wyzwaniom informatycznym. Szeroki wachlarz oferowanych usług i produktów pozwala kompleksowo obsługiwać kolejnych klientów.

Rozwijany sukcesywnie od kilku lat Pion Aplikacji Biznesowych koncentruje swoje działania na wdrażaniu systemów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem, w tym m.in. systemów klasy ERP II i Business Intelligence. Zespół blisko 30 konsultantów, programistów i specjalistów służy swoją wiedzą oraz doświadczeniem w trakcie całego procesu wyboru i wdrożenia rozwiązania począwszy od analizy przez wdrożenie, szkolenia, asystę po starcie systemu, aż po serwis i outsourcing.

Źródło: www.ckzeto.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top