loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ
Firma ZMorph, produkująca drukarki 3D, wdrożyła system ERP Streamsoft Prestiż. Rozwiązania systemowe mają ujednolicić i wesprzeć procesy zachodzące w obszarach produkcji, sprzedaży i magazynu oraz księgowości.
 

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Firma ZMorph produkuje wielofunkcyjne drukarki 3D przeznaczone głównie dla domu, biura i szkół. Produkcja zlokalizowana jest we Wrocławiu, a urządzenia trafiają w większości na rynki zagraniczne. Specyfikacja techniczna drukarek i zastosowanie odpowiednich końcówek umożliwia stworzenie z nich innego typu urządzeń takich jak frezarki, drukarki do ciast, urządzeń do wypalania laserem czy maszyny CNC.

Aby usprawnić proces produkcyjny, zminimalizować ryzyko błędów w nim zachodzących oraz wesprzeć działania związane z obsługą sprzedaży, realizacją zakupów i prowadzeniem gospodarki magazynowej, firma ZMorph zdecydowała się na wdrożenie systemu klasy ERP Streamsoft Prestiż.

Wdrożone zostały następujące moduły:
  • Handlowo-Magazynowy
  • Zarządzanie Produkcją
  • Finanse i Księgowość
Dzięki wdrożeniu producent drukarek 3D zyska m.in. dostęp do spójnych danych, nieobarczonych błędami, usprawnienie wymiany danych i komunikacji między poszczególnymi działami zaangażowanymi w proces sprzedaży i produkcji oraz automatyzację wielu operacji księgowych.

System umożliwia prowadzenie rozliczeń wielowalutowych z automatycznym obliczaniem różnic kursowych a także możliwość bieżącej kontroli zobowiązań i należności, również w walutach obcych. Jest to szczególnie istotne w przypadku firmy, która nastawiona jest na sprzedaż na zagranicznych rynkach.

Źródło: Streamsoft

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top