loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ
Poprawa jakości zarządzania procesami handlowymi, to główny powód dla którego firma Aliga zdecydowała się na wdrożenie systemu klasy ERP od firmy Streamsoft.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Przedsiębiorstwo Aliga zajmuje się importem różnorodnych materiałów papierniczych, głównie przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Są to m.in.: artykuły papiernicze, ozdobne, tasiemki, pasmanteria. Produkty sprowadzane są w głównej mierze z państw europejskich oraz azjatyckich.

Firma za główny cel postawiła sobie usprawnienie wielu obszarów związanych z wewnętrzną organizacją pracy oraz z kontaktami i obsługą klientów. Poprawa i wsparcie procesów ma wiązać się z obsługą klientów w szczycie sezonu, pracą pracowników sezonowych, pracą handlowców, komunikacją między pracownikami, współpracą z klientami poprzez zamówienia internetowe, analizą zamówień oraz raportowaniem sprzedaży.

Wybranie systemu ERP Streamsoft Prestiż ma umożliwić firmie poprawę jakości w zarządzaniu zasobami i procesami w niej zachodzącymi, ze szczególnym uwzględnieniem działu handlowo-magazynowego oraz logistycznego. Aliga obsługuje około 300 hurtowni, posiada dwa wielkopowierzchniowe magazyny, stąd niektóre rozwiązania systemowe muszą być dopasowane indywidualnie.

Dostawca oprogramowania, podczas rozpoznania i analizy przedwdrożeniowej, przygotował proces wdrożenia systemu Streamsoft Prestiż w następujących obszarach:
 • Handlowo-magazynowy
 • B2B zamówienia internetowe
 • Logistyka
 • Magazyn Mobilny
 • Mobilny system sprzedaży X2Presell 
 • Menadżer rozszerzeń 
 • Serwer raportów


Implementacja systemu w obszarze handlowo-magazynowym ma obejmować konfigurację wspomnianego modułu, w tym: zdefiniowanie struktur magazynów, miejsc sprzedaży i zakupów oraz obiegu dokumentów, konfigurację standardowych formularzy wydruków, cen sprzedaży - cenników, umów z kontrahentami i warunków handlowych. Konfiguracja obszaru logistycznego ma dotyczyć miejsc składowania, obiegu dokumentów, testów kolektorów danych, a w szczególności wdrożenia B2B Zamówienia internetowe, Aplikacji Mobilnej do obsługi logistyki za pomocą urządzeń mobilnych .

Wśród podstawowych korzyści z wdrożenia systemu Streamsoft Prestiż można wyróżnić:

 • Wsparcie w obszarze zarządzania gospodarką magazynową
 • Utrzymywanie w bazie danych dokumentów wystawianych we wszystkich wdrożonych modułach
 • Ujednolicenie rozwiązań IT we wszystkich strukturach firmy
 • Dostęp do bazy danych w czasie rzeczywistym (zarówno dla sieci lokalnej, jak i zewnętrznej)
 • Zdalne wsparcie specjalistów Streamsoft w sytuacjach awaryjnych 
 • Łatwość w dostępności do bieżących aktualizacji systemu


Źródło: Streamsoft

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top