loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Podwójna siła IT

bpscFeerum S.A., jeden z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, zdecydował się na zastosowanie ściśle współpracujących środowisk: systemu ERP – Impuls EVO oraz CAD/PDM – SolidWorks. Wdrożenie – od początku zaplanowane jako projekt obejmujący dwa zintegrowane środowiska IT – dobiega właśnie końca.Spółka, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, od lat specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz montażu u klienta kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste czy kukurydza. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania – od analizy potrzeb klienta, poprzez propozycję rozwiązań technologicznych, produkcję urządzeń, aż po uruchomienie obiektu i oddanie go do eksploatacji, oraz usługi posprzedażowe, serwis i dostarczanie komponentów do urządzeń.
W 2014 roku nasza firma zakończyła realizację planu inwestycyjnego na lata 2013-2014 o łącznej wartości 34,4 mln zł, związanego z rozbudową mocy produkcyjnych, rozwojem sieci sprzedaży w kraju i za granicą oraz wprowadzeniem do oferty innowacyjnych produktów, zapewniających technologiczną przewagę rynkową i przyczyniających się do obniżenia kosztów produkcji. Ten skok w przyszłość musi odbywać się na solidnych podstawach informatycznych - podkreśla Daniel Janusz, Prezes Zarządu Feerum S.A.
Wdrożenie oraz integracja z systemem ERP aplikacji SolidWorks CAD/PDM, zrealizowane przez firmę DPS Software, miało usprawnić przebieg pełnego procesu – od zamówienia, poprzez projektowanie i ofertowanie, zlecenie na produkcję po zarządzanie magazynem wysokiego składowania - i zapewnić firmie pełną integrację danych oraz uproszczenie procesów projektowych.

Nie interesowało nas proste rozwiązanie, nasze wyobrażenie zintegrowanego oprogramowania miało przewidywać ogromną liczbę zmiennych, które mogą pojawić się w trakcie realizacji projektu. Oczekiwaliśmy również aby oprogramowanie odpowiadało na nasze potrzeby dokonywania zmian – często niewielkich, ale wpływających np. na zawartość listy materiałowej – na każdym poziomie struktur, bez konieczności ich przebudowywania. Specyfika naszej produkcji w pewnym zakresie dopuszcza takie odstępstwa od sztuki projektowania. Zarówno oczekiwania dotyczące pełnej struktury, jak i nietypowych modyfikacji zostały zrealizowane przez naszych dostawców IT, a model integracji zrealizowany przez firmy BPSC i DPS dobrze wpisał się w nasze oczekiwania – podkreśla Piotr Wielesik, Członek Zarządu Feerum S.A.
System ERP objął obok zaawansowanych rozwiązań produkcyjnych również funkcjonalności finansowo-księgową, kadrowo-płacową, dystrybucyjną, magazynową (w tym również dla magazynu wysokiego składowania), transportową, a także środki trwałe i CRM.
Dzięki wdrożeniu zintegrowanego rozwiązania możemy analizować rentowności projektów na poszczególnych kontach. Daje nam ono również możliwość ustalenia poziomu niewykorzystania zasobów produkcyjnych i rozliczenie rentowności do poziomu zlecenia – dodaje Piotr Wielesik, Członek Zarządu Feerum S.A.
Feerum SA jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste czy kukurydza. Spółka oferuje w pełni kompleksowe rozwiązania – od analizy potrzeb klienta, poprzez propozycję rozwiązań technologicznych, produkcję urządzeń, aż po uruchomienie obiektu i oddanie go do eksploatacji, oraz usługi posprzedażowe, serwis i dostarczanie komponentów do urządzeń. Głównymi klientami Feerum są gospodarstwa rolne o powierzchni powyżej 100 ha, firmy skupujące zboże oraz zakłady przemysłowe m.in.: zakłady tłuszczowe, młyny, zakłady produkujące pasze oraz sektor biopaliw. Kluczowym rynkiem zbytu dla produktów Feerum jest rynek polski, jednak dynamicznie rozwija się sprzedaż poza granicami. Do najciekawszych kierunków ekspansji zagranicznej spółka zalicza Niemcy, Francję i Rumunię, a także rynki wschodnie (Ukraina, Kazachstan, Białoruś, Litwa) o tradycyjnie dużym udziale sektora rolnego w strukturze PKB oraz stosunkowo niskim udziale jego umaszynowienia.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top