loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Firma Entertrade Sp. z o.o. postawiła na rozwój systemem ERP Asseco Business Solutions

Asseco Business Solutions zakończyło wdrożenie systemu Asseco Softlab ERP w firmie Entertrade Sp. z o.o., która jest generalnym dystrybutorem znanych w Europie części zamiennych do samochodów marki KAMOKA, takich jak elementy zawieszenia, hamulców, układu kierowniczego czy przeniesienia napędu. Celem implementacji było usprawnienie procesu sprzedaży tradycyjnej oraz internetowej, a także optymalizacja zarządzania gospodarką magazynową dystrybutora.


 
Asseco Business Solutions uruchomiło w firmie Entertrade wersję branżową aplikacji Asseco Softlab ERP, dedykowaną dla przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą oraz dystrybucją części motoryzacyjnych.
Ze względu na duże zainteresowanie klientów z branży motoryzacyjnej opracowaliśmy specyficzne rozwiązanie klasy ERP dla dystrybutorów części samochodowych. Aplikacja powstała w oparciu o bogate doświadczenie zdobyte przez naszą firmę podczas realizacji wdrożeń u wielu liderów branży motoryzacyjnej w Polsce. Cieszymy się, że nasz system będzie teraz także wspierał czołowego dystrybutora produktów KAMOKA w naszym kraju – mówi Maciej Bechtold, Szef Wydziału Handlowo-Projektowego Asseco Softlab ERP.
Uruchomione moduły wsparły firmę Entertrade w takich obszarach, jak logistyka i sprzedaż, magazyn wysokiego składowania (WMS) oraz kasa, bank i rozrachunki (w tym rozbudowana obsługa klientów faktoringowych).

Ponadto program Asseco Softlab ERP został zintegrowany z systemem Integra WebCatalog, który umożliwia dokonywanie zamówień odbiorców przez Internet. Rozwiązanie współpracuje również ze specjalistycznym katalogiem części samochodowych TecDoc oraz z programem spedycyjnym firmy DPD. Asseco Softlab ERP pomaga także w planowaniu i zarządzaniu dostawami od kontrahentów dalekowschodnich.
Zdecydowaliśmy się na system Asseco Softlab ERP, który posiada sprawdzoną na rynku wersję aplikacji dla dystrybutorów części samochodowych. Pozwoliło nam to na oszczędność czasu i kosztów adaptacji rozwiązania do zarządzania, dzięki wykorzystaniu gotowego systemu branżowego. Nowy program umożliwi nam lepsze zarządzanie częściami i akcesoriami, usprawni wystawianie dokumentów handlowych i pomoże rozwinąć sprzedaż w Internecie – mówi Tomasz Kępiński, Prezes Zarządu Komplementariusza Entertrade Sp. z o.o.
Źródło: Asseco Business Solutions

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top