loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Producent wody mineralnej „Muszynianka” stawia na Comarch ERP XL

Krakowski producent oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem wspomaga procesy biznesowe Spółdzielni Pracy „Muszynianka” w Krynicy Zdrój. Działająca na rynku od sześćdziesięciu czterech lat „Muszynianka” w codziennej pracy wykorzystuje moduły systemu Comarch ERP XL: Sprzedaż, Zamówienia, Księgowość, Środki Trwałe, Płace i Kadry oraz Comarch EDI.


{loadpositon ERP_Dzial}
 
Przed wdrożeniem systemu Comarch ERP XL, producent wód mineralnych pracował na osobnych systemach w zakresie sprzedaży, księgowości, kadr i płac. Oprogramowanie było oparte na systemie DOS. Nie obsługiwało wszystkich procesów gospodarczych zachodzących w rozwijającym się przedsiębiorstwie w sposób zintegrowany. Zaistniała potrzeba implementacji rozwiązania, które wspierałoby zarządzanie całą firmą wraz z gospodarką magazynową oraz dostarczyłoby informacji analitycznych dla podejmowania strategicznych decyzji w firmie. Wśród wymagań postawionych przed nowym oprogramowaniem był m. in.: możliwość definiowania własnych zestawień i analiz, zapewnienie obsługi wszystkich procesów gospodarczych zachodzących w firmie.

„Muszynianka” postanowiła postawić na sprawdzone na rynku rozwiązanie, które zagwarantuje bezpieczną i płynną pracę w strukturze oddziałowej.

Po prezentacji i wnikliwej analizie wybór padł na system Comarch ERP XL, wielomodułowy, w pełni zintegrowany system klasy ERP. Comarch ERP XL jest sprawdzonym rozwiązaniem na rynku i cieszy się dobrą opinią użytkowników. Jest on ciągle rozwijany i na bieżąco przystosowywany do stale zmieniających się przepisów. Jest na tyle elastyczny, że można go modyfikować i integrować z innymi systemami. Ważnym argumentem przemawiającym za Comarch ERP XL była także stabilna pozycja producenta – Ryszard Mosur prezes zarządu Spółdzielni Pracy „Muszynianka” w Krynicy Zdrój.
Wdrożeniowcem rozwiązania Comarch ERP XL został Partner Comarch, spółka ZETO SA z Tarnowa.

Dobrze przygotowany zespół wdrożeniowy sprawnie rozpoznał potrzeby producenta wód mineralnych i przeprowadził implementację systemu. W ciągu kilku miesięcy wdrożenia instalacja systemu Comarch ERP XL została w pełni skonfigurowana i przygotowana dla wszystkich zakupionych modułów.

Wdrożenie Comarch ERP XL przyczyniło się do bardziej wydajnego i efektywnego działania. Znacznemu skrócenie czasu uległa obsługa procesów dzięki ułatwionemu przekazywania danych z komórek organizacyjnych pracujących na różnych modułach, bez ponownego rejestrowania przez pracowników księgowości poszczególnych informacji. Plastyczność programu umożliwia uzupełnianie o nowe funkcjonalności oraz integrowanie z innymi systemami.

Comarch ERP XL zagwarantował również generowanie dokumentów wielojęzycznych, usprawnienie pracy poprzez możliwość pobierania informacji z systemu do przeprowadzania analiz i raportów, rozliczanie opakowań zwrotnych. Zapewnił wysoki standard księgowania, zgodny z aktualną wykładnią prawa oraz pełny wgląd w bieżącą sytuację finansową spółki. Integralność systemu umożliwia pracę oddziałową. Platforma Comarch EDI umożliwia wymianę dokumentów z partnerami biznesowymi.
Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego systemu klasy ERP stworzonemu przez Comarch, mamy pełną kontrolę nad wszystkimi procesami zachodzącymi w naszej firmie. Przynosi to nie tylko wymierne korzyści ekonomiczne, ale co najważniejsze, przekłada się bezpośrednio na zadowolenie naszych klientów — w tej kwestii wody nie lejemy – Ryszard Mosur prezes zarządu Spółdzielni Pracy „Muszynianka” w Krynicy Zdrój.
Źródło: COMARCH

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top