loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ
Centrum Łazienek i Ogrzewania FEMAX, lider w branży, posiadający sieć salonów w Polsce północnej, od stycznia 2015 używa SAP Business One. Wdrożenie SAP Business One, systemu wspomagającego zarządzanie, zrealizowała firma Altab - Złoty Partner SAP.


 
Firma FEMAX Krzysztof Dolny Sp.K., dystrybutor hurtowy i detaliczny produktów renomowanych producentów z branży sanitarno–instalacyjnej i techniki grzewczej, od momentu powstania w 1991r., wyróżnia się wysokim poziomem zadowolenia klientów. SAP Business One wdrożony został w zakresie kompleksowego zarządzania sprzedażą, dostawami MRP, magazynami, sprzedawcami, finansami. Szybki dostęp do pełnej informacji w SAP Business One w znacznym stopniu przyczynia się do zapewnienia wysokiej jakości obsługi klienta.

Wybierając system firma FEMAX kierowała się przede wszystkim jego „elastycznością”, czyli możliwością dostosowania programu do specyfiki firmy. SAP Business One jest pod tym względem wyjątkowy - dzięki technologii SDK umożliwia obsługę najbardziej niestandardowych procesów. Wdrożenie prowadził Altab S.A., Złoty Partner SAP z największym doświadczeniem i znakomitymi referencjami.
Prowadzenie dużej, rozproszonej terytorialnie firmy, nie jest proste. Niezbędne jest wsparcie sprawnego systemu, jakim według mnie jest SAP Business One. Umożliwia on nie tylko rejestrację dużej ilości zdarzeń gospodarczych, takich jak zlecenia, wz, faktury, przesunięcia magazynowe dostawy i inne, ale daje także możliwości generowania zestawień i raportów dla celów planowania i optymalizacji działań - mówi Krzysztof Dolny, Prezes Zarządu spółki FEMAX.
Decyzję o wdrożeniu SAP Business One Zarząd FEMAX podjął w II kwartale 2014r., dzięki czemu bez presji czasu przeprowadzona została analiza potrzeb, oraz przygotowanie systemu do startu i pacy produktywnej.
Start produktywny systemu SAP Business One, zaplanowany na 5-go stycznia 2015, przebiegł sprawnie – przeszkoleni wcześniej pracownicy płynnie rozpoczęli pracę używając SAP Business One. Aktualnie jesteśmy na etapie nadzoru nad pracą produktywną, optymalizacji pracy i rozbudowy analiz finansowych - mówi Paweł Matejko, Prezes Zarządu Altab, firmy realizującej projekt wdrożeniowy.
Na co dzień zaopatrujemy hurtownie, instalatorów, punkty sprzedaży detalicznej, firmy budowlane, przemysł stoczniowy, inwestorów instytucjonalnych i klientów indywidualnych. Nowy system pozwolił nam na usprawnienie obsługi klienta zarówno z obszaru B2B, jak i B2C – uzupełnia Krzysztof Dolny.
Firma FEMAX posiada 10 oddziałów w północnej Polsce (Gdańsk, Wejherowo, Lębork, Kościerzyna, Starogard Gdański, Chojnice, Bydgoszcz, Kwidzyn, Olsztyn i Elbląg). FEMAX jest Członkiem Grupy ABG (największa zrzeszona grupa firm z branży sanitarnej w Polsce ) od w 2001 roku. Aktywne członkostwo w życiu Grupy stanowi dla firmy wsparcie przy pozyskiwaniu korzystnych warunków handlowych i dostępu do szerokiej oferty produktów wysokiej jakości, co przekłada się na jej atrakcyjną ofertę handlową.

Źródło: ALTAB

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top