loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

eSmoking World wdrożyła system ERP SAP

Grupa CHIC, lider europejskiego rynku e-papierosów i właściciel sieci eSmoking World, zakończyła proces informatyzacji systemów sprzedaży i zarządzania. Jest pierwszą firmą branżową, która posiada system SAP Business One zintegrowany z narzędziami POS w sieci detalicznych punktów handlowych. Obsługę projektu zapewniła firma 7milowy z Grupy BCC.


Grupa CHIC w ciągu zaledwie kilku lat stała się głównym graczem na rynku e-papierosów w Polsce i Europie. Dynamiczny wzrost wolumenu sprzedaży i konieczność zarządzania coraz większą siecią punktów handlowych wpłynął na decyzję spółki o inwestycji w system ERP. Głównym celem projektu była optymalizacja procesów biznesowych oraz wsparcie kluczowego obszaru firmy – sprzedaży detalicznej. Licząca ponad 1.200 punktów sprzedaży sieć eSmoking World jest największą tego typu platformą sprzedaży detalicznej papierosów elektronicznych w Europie.

Centralny system ERP SAP Business One został wdrożony w zakresie obejmującym obsługę finansów, zakupów, sprzedaży i dystrybucji, obsługi klienta wraz z CRM, produkcji oraz zarządzania magazynem. Z uwagi na dużą aktywność Grupy CHIC w sektorze e-commerce, firma zintegrowała również platformę sprzedaży online eSmokingWorld.com z systemem ERP.

Jednym z kluczowych elementów projektu było wdrożenie rozwiązania POS (point of sales) w punktach sprzedaży eSmoking World. Grupa CHIC zastosowała w punktach sprzedaży autorskie rozwiązanie POS 7milowy – POSITANO zintegrowane ze środowiskiem SAP Business One. Tak skonfigurowana platforma umożliwia punktom handlowym m.in. aktualizację cenników, pobranie informacji o aktualnych promocjach, a centrum operacyjnemu CHIC w Ostrzeszowie gwarantuje bieżący wgląd w dane sprzedażowe.
Rozwój infrastruktury IT jest naturalną konsekwencją wzrostu firmy i zarazem elementem umacniania dużej przewagi nad konkurencją, również tą powiązaną z globalnymi koncernami tytoniowymi - wyjaśnia Jerzy Jurczyński, Public Affairs Grupy CHIC. „Biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia, szukaliśmy partnera wdrożeniowego, który będzie posiadał odpowiednio wysokie kompetencje do samodzielnej realizacji tego typu projektu. Z drugiej strony, zgodnie z filozofią naszej firmy, chcieliśmy by projekt realizowała polska firma i polscy specjaliści.
Wymagania postawione nam już na etapie projektowym były bardzo wysokie. Dlatego informatyzacja sieci eSmoking World była możliwa dzięki naszemu doświadczeniu. Z powodzeniem zagwarantowaliśmy Grupie CHIC dostawę wszystkich systemów, kompleksową implementację oraz wsparcie serwisowe – mówi Krzysztof Baj, Menedżer ds. projektów SAP w 7milowy.
Grupa CHIC jest właścicielem największej w Europie sieci sklepów i specjalistycznych punktów sprzedaży eSmokingWorld oraz rozpoznawalnych marek papierosów elektronicznych m.in. Mild, Volish, P1. Należy do czołówki światowych firm w branży e-papierosów niezależnych kapitałowo od sektora Big Tobacco. W skład sieci eSmoking World wchodzi ponad 1.200 punktów sprzedaży detalicznej oraz międzynarodowe centrum obsługi e-commerce, które realizuje zamówienia on-line do ponad 24 krajów na całym świecie.

Źródło: 7milowy

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top