loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Firma Chrétien Matériaux wybrała Comarch ERP

W ramach przebudowy systemu informatycznego Chrétien Matériaux, francuski dystrybutor produktów dla budownictwa i do renowacji, wybrał rozwiązanie Comarch ERP Altum. Na decyzje o wdrożeniu oprogramowania Comarch wpłynęła jego funkcjonalność, wykorzystanie najnowszych technologii, ergonomia, oraz dostępność w modelu usługowym SaaS.
 
 
Zintegrowany system dostosowany do potrzeb klienta

Po okresie ciągłego wzrostu, firma stanęła w obliczu konieczności dostosowania modelu dystrybucji do zmian, które zaistniały w sektorze (m.in. kryzys na rynku budowlanym, duża konkurencja ze strony dyskontów). W celu lepszego zarządzania strategią przedsiębiorstwa i sprostania przyszłym wyzwaniom sieć Chrétien Matériaux postanowiła zmienić przestarzałe i nierozwijalne narzędzie do zarządzania firmą.
Rozwijamy się na bardzo konkurencyjnym rynku. Musimy postawić na innowacyjność, żeby móc sprostać nowym wyzwaniom. O ile na gruncie zawodowym wypracowaliśmy pewną pozycję, jesteśmy świadomi, że optymalizacja naszych procesów umożliwi nam wprowadzenie dalszych udoskonaleń. Jestem pewien, że dzięki wdrożeniu systemu Comarch ERP Altum osiągniemy większą skuteczność całej linii dystrybucji – mówi Guillaume Chrétien, prezes firmy Chrétien Matériaux.
Nowy system Comarch ERP będzie stopniowo wdrażany we wszystkich czternastu punktach sprzedaży oraz w centrali firmy. Docelowo będzie go wykorzystywało w codziennej pracy 200 osób. Dzięki zintegrowanemu narzędziu Comarch ERP, firma Chrétien będzie zarządzać stanami magazynowymi, ich uzupełnianiem oraz zakupami we wszystkich sklepach. System zapewni wspólną bazę danych (produkty, nabywcy i dostawcy) dostępną dla pracowników wszystkich sklepów za pośrednictwem chmury obliczeniowej znajdującej się w Comarch Data Center.
Chrétien Matériaux jest jedną z ważniejszych marek w swoim segmencie na rynku francuskim. Ten sukces zwiększy rozpoznawalność firmy Comarch w sektorze handlu detalicznego, szczególnie zaś wśród dystrybutorów materiałów budowlanych i artykułów dla majsterkowiczów – mówi Arkadiusz Iłgowski, prezes Comarch Francja.
Wydajność i bezpieczeństwo danych

Wdrożenie procesów Workflow pozwoli firmie na automatyzację powtarzających się operacji, co w konsekwencji pozwoli zwiększyć w znaczący sposób wydajność pracy. Bezpieczeństwo danych zostanie zwiększone dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu do zarządzania uprawnieniami, który udostępnia pracownikom tylko te dane, które są niezbędne do wykonania powierzonych im zadań.

Mobilność i sprzedaż internetowa

Firma Chrétien Matériaux skorzysta także z modułu Mobile, dzięki czemu przedstawiciele firmy pracujący w terenie będą mogli przygotowywać oferty i składać zamówienia za pomocą telefonów lub tabletów w trybie online i offline.

Moduły do prowadzenia sprzedaży e-handlu pozwolą na rozwój detalicznej sprzedaży internetowej oraz na stworzenie strefy klienta biznesowego.

Business Intelligence.

Moduł Business Intelligence bezpośrednio zintegrowany z systemem Comarch ERP pozwoli sieci sklepów Chrétien Matériaux na analizę sytuacji firmy za pomocą niestandardowych raportów pozwalających na wykorzystanie różnych źródeł informacji (zakupy, sprzedaż, stany magazynowe). .

Chrétien Matériaux Distribution to francuska sieć detaliczna zajmująca się sprzedażą narzędzi i materiałów budowlanych oraz artykułów dla majsterkowiczów. Należy do niej 14 sklepów zlokalizowanych głównie w północnej Francji. Sieć jest częścią znacznie większej grupy Alteral, konkurenta Castoramy i Leroy Merlin, której roczne przychody wynoszą prawie 500 mln euro. Grupa zajmuje się sprzedażą i dystrybucją produktów z branży budowlanej, takich jak materiały konstrukcyjne, ścianki, materiały izolacyjne, pokrycia dachowe, stolarka, zamki oraz materiały wykończeniowe do wnętrz i elewacji. Zatrudnia ona obecnie ponad 1800 osób w 100 sklepach znajdujących się niemal w każdym zakątku Francji, obsługując tysiące klientów i współpracując z prawie 1500 dostawców.

Źródło: Comarch

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top