loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Firma NEUCA SA zakończyła z powodzeniem upgrade systemu SAP ERP

Pełnym sukcesem zakończył się projekt podniesienia wersji zintegrowanego systemu informatycznego SAP ERP w firmie NEUCA SA, czołowym dostawcy produktów i usług na rynku zdrowia w Polsce. Trwające blisko rok prace obejmowały opracowanie wieloaspektowego planu, a następnie sam upgrade techniczny. Projekt zrealizowała firma Hicron, międzynarodowy integrator systemów IT.
 

 
 
Grupa NEUCA jest największym hurtowym dystrybutorem farmaceutyków w Polsce docierającym codziennie do ok. 10 tysięcy aptek. Dynamiczny rozwój firmy spowodował, że w ciągu ostatnich kilku lat Grupa NEUCA sukcesywnie rozwijała swój system w oparciu o SAP ERP, dostosowując go do swoich bieżących potrzeb. W poszukiwaniu niższych kosztów utrzymania i wzrostu efektywności, toruńska firma zdecydowała się na upgrade systemu ERP.
Biorąc pod uwagę ilość i zakres wprowadzanych latami modyfikacji, zależało nam na tym, by wybrany przez nas partner wdrożeniowy posiadał potencjał i wiedzę, aby wskazać nam obszary, gdzie zastosowanie standardowych rozwiązań przyniosłoby korzyści. O wyborze Hicron zdecydował profesjonalizm w przygotowaniu oferty oraz wysokie kompetencje konsultantów. Pozytywne referencje dodatkowo potwierdziły doświadczenie spółki i utwierdziły nas w przekonaniu, że właśnie z tym partnerem chcemy współpracować – mówi Grzegorz Dzik, Wiceprezes Zarządu NEUCA S.A.
Rozpoczęty w maju 2012 roku projekt zakładał dwuetapową realizację obejmującą opracowanie koncepcji, a następnie upgrade techniczny. W pierwszym etapie konsultanci Hicron zewidencjonowali wszystkie procesy biznesowe, także poza systemem SAP, a następnie stworzyli mapę procesów biznesowych obsługiwanych przez system. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania systemu po Go Live, zespoły NEUCA oraz konsultanci modułowi Hicron opracowali wariantowe scenariusze testowe w ilości ponad 1,5 tys. przypadków testowych.
W ramach przygotowania do Go live nasi konsultanci wykonywali liczne próby i testy dające pogląd jak system może się zachować podczas upgrade’u produktywnego oraz z jakimi trudnościami będzie należało się zmierzyć. Między innymi czynnościami zwiększającymi bezpieczeństwo wykonania upgrade’u, w ramach tej fazy wykonaliśmy dodatkowo tzw. „pilot upgrade’u technicznego”, polegający na symulacji zgodnych z koncepcją działań na podobnym do produktywnego systemie SAP. Pilot dostarczył kluczowych informacji na temat potencjalnego przebiegu upgrade’u produktywnego oraz służył dodatkowej walidacji ryzyk związanych z projektem – tłumaczy Tomasz Dyrda, kierownik projektu. – Jako kluczowy czynnik przy realizacji przyjęto bezpieczeństwo systemu. Opracowanych zostało szereg planów awaryjnych uwzględniających ewentualne scenariusze (w tym rollback plan) tak, aby po Go Live klient mógł w sposób niezakłócony realizować swoje dotychczasowe procesy biznesowe.– dodaje.
System SAP ERP w Grupie NEUCA, , wspiera zarządzanie w obszarach finansów, kontrolingu, majątku trwałego, gospodarki materiałowej, sprzedaży i dystrybucji, HR. Od 2006 roku jest stale poszerzany o dodatkowe rozwiązania, pokrywające kolejne wymagania biznesowe firmy. Obejmuje ponad 30 jednostek gospodarczych.

Źródło: HICRON

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top