loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comarch ERP XL nakręca Zelmet

Zelmet, producent metalowych elementów i podzespołów do zmechanizowanego sprzętu gospodarstwa domowego firmy Zelmer, wybrał system klasy ERP Comarch ERP XL. Wdrożenie systemu klasy ERP przeprowadził Złoty Partner Comarch.


 
W mocno konkurencyjnej branży, w której ceny w znacznym stopniu są ustalone przez rynek, sukces można osiągnąć przez właściwe zarządzanie zasobami i stałą kontrolę nad kosztami firmy. Zarządzanie pracą 180 pracowników przedsiębiorstwa Zelmet, zapewnienie ciągłości zaopatrzenia/dostaw, planowanie, realizacja i rozliczanie produkcji nie było możliwe bez wsparcia zintegrowanego rozwiązania informatycznego. Wraz z rozwojem Zelmet zarząd firmy podjął decyzję o objęciu systemem IT wszystkich obszarów działalności przedsiębiorstwa, tak aby otrzymywać możliwie pełne informacje zarządcze. Po wnikliwej analizie rozwiązań informatycznych dostępnych na rynku wybrano Comarch ERPXL.
Jedną z najważniejszych cech, która przekonała nas do tego systemu jest jego skalowalność. Możliwość dostosowania go do naszych potrzeb w różnych obszarach – zarówno produkcji (obsługa oddziałów produkcyjnych, rozdzielni, magazynów wyrobów gotowych, izolatorów braków), jak i logistyki, gospodarki magazynowej, zaopatrzenia (automatyzacja zamawiania i zakupów na potrzeby produkcji). Nie bez znaczenia są także możliwości modułu Księgowość pozwalającego na pełną, dostosowaną do naszych realiów, ewidencję wszelkich przychodów i kosztów pod kątem rozliczania produkcji – mówi Marian Szpak, prezes Zarządu Zelmet Sp. z o. o.
Comarch ERP XL umożliwia także tworzenie dedykowanych rozszerzeń funkcjonalnych, rozbudowujących możliwości systemu o specyficzne wymagania klienta. W tym przypadku ZETO-RZESZÓW wykonał zintegrowaną z Comarch ERP XLaplikację do ewidencji rozliczania prac bezpośrednio produkcyjnych, dniówek zadaniowych, czasu technicznego przygotowania produkcji TPZ oraz braków.
Aktualnie system jest stale doskonalony – rozwija się wraz z naszą firmą. Ciągle odkrywamy dla niego nowe zastosowania. Tworzone są nowe raporty, zestawienia czy analizy. W miarę jak Comarch ERP XL napełnia się danymi, staje się dla nas jeszcze cenniejszy. System ten pozwala na podejmowanie decyzji opartych na faktach, a nie tylko na intuicji – mówi Marian Szpak, prezes Zarządu Zelmet Sp. z o. o.
Zakład Metalowy Zelmet produkuje metalowe elementy i podzespoły do zmechanizowanego sprzętu gospodarstwa domowego. Głównym odbiorcą firmy jest Zelmer – renomowany dostawca AGD w Polsce i na świecie oraz inne firmy z branży metalowej. Elementy i podzespoły wykonywane przez Zelmet są stosowane we wszystkich wyrobach firmy Zelmer, takich jak: odkurzacze, maszynki do mielenia, malaksery, miksery, krajalnice, blendery. Produkcja odbywa się na nowoczesnych liniach produkcyjnych, automatach CNC oraz na prasach hydraulicznych i skokowych.

Źródło: COMARCH

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top