loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

System ERP SyKOF wspiera produkcję mebli gastronomicznych

SYKOMDo grona firm wykorzystujących w swej działalności system ERP SyKOF dołączyła spółka PRO ASCOBLOC Sp. z o.o. Siedziba firmy mieści się w Sycowie (60 km od Wrocławia). Firma jest jednym z czołowych producentów mebli gastronomicznych i urządzeń ze stali nierdzewnej. Oferta firmy obejmuje pełen zestaw wyposażenia dla profesjonalnych zakładów gastronomicznych i zakładów zbiorowego żywienia.
 
Produkcja mebli gastronomicznych pod konkretne zamówienia stawia specyficzne wymagania przed systemem informatycznym. Mimo, że poszczególne wyroby oferowane odbiorcom zostały wcześniej skatalogowane i odpowiednio zaindeksowane, to na etapie przygotowywania ofert i gromadzenia zamówień okazuje się, że praktycznie każdy wyrób jest inny. Poszczególne sztuki różnią się wymiarami, elementami dodatkowego wyposażenia, wycięciami. Tworzonych jest tysiące zleceń produkcyjnych, często na pojedyncze sztuki wyrobów, które w przyszłości być może nigdy się nie powtórzą.

W celu ułatwienia przygotowywania dokumentacji produkcyjnej i zarazem skrócenia czasu potrzebnego na otwieranie zleceń dla poszczególnych wyrobów, wprowadziliśmy nową funkcjonalność systemu – Technologie generatywne.

Technologia generatywna pozwala opisać wyrób dowolnymi, definiowalnymi przez użytkownika parametrami np. szerokość, głębokość, liczba półek, wysokość blatu, itd. Wyroby z rożnych grup można opisać różnymi parametrami. Tak sparametryzowane, podobne wyroby można łączyć w grupy i przypisać im jedną wspólną technologię. W tak utworzonej zbiorczej technologii podzespoły, ich ilości i wymiary mogą być uzależnione od parametrów zamawianego wyrobu. W ten sposób można przykładowo zapisać technologię np. na szafkę, w której wymiary potrzebnego blatu będą uzależnione od długości i głębokości szafki, liczba nóg i drzwi od długości szafki, a wymiary drzwi od wysokości i długości szafki. Jeżeli wyliczony wymiar blatu lub drzwi okaże się wymiarem standardowym, to zastosowane zostaną detale standardowe znajdujące się na magazynie półwyrobów. W przeciwnym wypadku, drzwi i blat zostaną zlecone do produkcji według wyliczonych wymiarów.

Wdrożenie powyższej funkcjonalności systemu ERP SyKOF pozwoliło ograniczyć liczbę wprowadzanych technologii do minimum. Nie ma także konieczności definiowania nowych indeksów dla każdego z wymiarów lub wariantów wyrobu. Każde zlecenie i zarazem produkowany wyrób oznaczane są kodami kreskowymi pozwalającymi na pełną identyfikację zleceń i wyrobów na etapie produkcji, magazynowania i wysyłki. System automatycznie generuje odpowiednie etykiety, które na etapie produkcji naklejane są na wyroby.

Wraz z systemem ERP SyKOF dostarczyliśmy i zainstalowaliśmy komplet urządzeń do automatycznego rozliczania czasu pracy obejmujący czytniki wejścia-wyjścia i karty zbliżeniowe, a także moduł Rejestrator Prac Wykonanych. Czytniki wejścia-wyjścia są w pełni zintegrowane i zarządzane z modułu Ewidencja Czasu Pracy systemu SyKOF. Każdy odczyt karty przez pracownika wchodzącego lub wychodzącego z zakładu jest natychmiast widoczny w systemie SyKOF. Pracownicy Działu Zarządzania Personelem uzyskali dzięki temu wgląd w aktualny stan obecności pracowników i jego porównanie z zaplanowanym harmonogramem pracy poszczególnych osób. Karty zbliżeniowe wykorzystywane do ewidencji wejść-wyjść zostały również wykorzystane w Rejestratorze Prac Wykonanych, który pozwolił zautomatyzować proces przekazywania informacji o zrealizowanych operacjach na poszczególnych stanowiskach produkcyjnych.

Generowane w systemie SyKOF wydruki zleceń produkcyjnych zostały rozbudowane o oznaczenia operacji zapisanych w postaci kodów kreskowych. Na halach produkcyjnych zostały zainstalowane, dostarczone przez nas, przemysłowe terminale dotykowe wraz z czytnikami kart zbliżeniowych i czytnikami kodów kreskowych. Po wykonaniu zadania pracownicy rejestrują swoje karty pracy z wykonanymi operacjami. Rejestracja została maksymalnie uproszczona i sprowadza się do odczytu karty zbliżeniowej\ i odczyt kodu wykonanej operacji. W razie potrzeby wprowadzenia dodatkowych informacji można posłużyć się panelem dotykowym. Po odczytaniu karty zbliżeniowej pracownik może przeglądać zarejestrowane wcześnie karty pracy. Rejestrowane w ten sposób karty pracy są natychmiast widoczne m.in. w module Produkcja gdzie widać bieżące zaawansowanie realizacji poszczególnych zleceń.

Ponadto w PRO ASCOBLOC wdrożone zostały pozostałe moduły systemu SyKOF: Zaopatrzenie, Magazyny, Księgowość, Kadry, Ewidencja Czasu Pracy, Zasiłki ZUS, Płace, Karty Pracy, Koszty, Sprawozdawczość. System umożliwił gromadzenie oraz analizę przychodów i kosztów z dokładnością do grup wyrobów, a także poszczególnych zamówień. W module Sprawozdawczość przygotowano, m. in. dedykowane raporty w języku niemieckim dla właścicieli spółki.

Źródło: www.sykom.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top

0 - Błąd: 0

0

OOM command not allowed when used memory > 'maxmemory'.

The Page you are looking for doesn't exist or an other error occurred.
Go back, or head over to the home page to choose a new direction.