loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Produkcja elementów do dźwigów pod kontrolą systemu ERP Microsoft Dynamics NAV

itintegro logo2015Firma Montel sp. z o.o. rozpoczęła 2013 od oddania produkcji elementów do dźwigów pod kontrolę nowoczesnego systemu ERP – Micorosft Dynamics NAV. IT.integro wdrożyła ten system dla 11 użytkowników w bardzo krótkim czasie – 3 miesięcy.

Microsoft Dynamics NAV 2009 poradził sobie nie tylko ze standardowymi funkcjonalnościami jak zarządzanie finansami, obsługę sprzedaży czy zakupy, ale wspiera Montel także w prowadzeniu produkcji, która odbywa się każdorazowo na zamówienie od klientów. Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązania ERP każdy element wytworzenia elementu do dźwigu ma swoje odzwierciedlenie w NAV 2009. Od początku roku śrutowanie, cięcie, spawanie i malowanie wykonywane jest na podstawie zleceń produkcyjnych w systemie ERP.

W celu sprawnej obsługi wszystkich procesów biznesowych Montel korzysta z nowoczesnego rozwiązania dostępnego w Microsoft Dynamics NAV 2009, tj. predefiniowanym rolom (Role Centers). Na potrzeby Montel IT.integro zmodyfikowało standardowe role dostępne w systemie jak i napisało nowe. Obecnie pracownicy klienta korzystają m.in. z następujących profili: księgowy, planista produkcji, mistrz produkcji, kierownik sprzedaży, zaopatrzeniowiec. System pozwala na rozbudowę o nowe elementy, które z pewnością przydadzą się Spółce kiedy wdroży nowy rodzaj produkcji – podwozia do dźwigów.

Z uwagi na bardzo bliską współpracę z siostrzaną spółką Teleskop w Microsoft Dynamics NAV 2009 zostanie w najbliższych tygodniach wprowadzona elektroniczna wymiana danych z tym partnerem. Dzięki temu możliwe będzie zaawansowane planowanie produkcji – w powiązaniu z działaniami Teleskop oraz planowanie zakupów. Montel sp. z o.o. jest jedną z firm skupionych w holdingu Telemond specjalizującym się wytwarzaniu konstrukcji stalowych dla różnego typu przemysłów. W Polsce spółka działa od roku 2007 w Kostrzynie n/Odrą. Obecnie zatrudnia ponad 100 osób. Specjalizuje się w produkcji kratownic do dźwigów różnych gabarytów. Jej wyroby montowane są u liderów branży – Terex, Liebherr, i inni.

Źródło: www.it.integro.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top