loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

SPRINT w zarządzaniu finansami w Normfest

Normfest Polska, dystrybutor środków chemicznych i kosmetycznych dla firm motoryzacyjnych, wdraża system SAP. Dostawcą licencji i usług konsultingowych jest spółka 7milowy, specjalizująca się w projektach SAP na rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Projekt zostanie zrealizowany w rekordowym tempie czterech tygodni.
W ramach projektu 7milowy uruchomi system SAP Business All-in-One (SPRINT) w obszarze finansowym, przeprowadzi migrację danych, zapewni szkolenia SAP dla pracowników, a także wesprze ich w okresie powdrożeniowym. SAP zostanie zintegrowany z rozwiązaniem Microsoft Dynamics, który jest wykorzystywany w Normfest m.in. do wsparcia sprzedaży. 7milowy zbuduje interfejsy pozwalające m.in. na wymianę informacji o danych podstawowych klientów, danych sprzedażowych oraz danych bankowych.
Decyzja o wdrożeniu systemu SAP w finansach zapadła w ostatnich tygodniach. Harmonogram prac był bardzo napięty, bo priorytetem projektu było rozpoczęcie roku finansowego 2013 w nowym systemie. Dlatego poszukiwaliśmy partnera, z doświadczeniem w realizacji szybkich projektów SAP - stąd wybór firmy 7milowy – mówi Marcin Szyszka, Dyrektor Finansowy w Normfest. Oceniliśmy, że SPRINT – rozwiązanie SAP Business All-in-One oferowane przez 7milowego jest bardzo dobrze dopasowane do naszych potrzeb. Dzięki wykorzystaniu SPRINT projekt zostanie zrealizowany w zakładanym terminie, a inwestycja w system będzie mniejsza niż początkowo szacowaliśmy.
Oprócz prac wdrożeniowych i integracyjnych, 7milowy dostarczy również licencje i będzie świadczyć usługi serwisowe SAP Enterprise Support. Normfest zdecydował się na utrzymanie systemu w modelu outsourcingu. Hosting i administrację SAP zapewni Centrum Outsourcingowe Grupy BCC, do której należy 7milowy.

Źródło: BCC

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top