loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

COMARCH ERP w fabryce okien EMPOL

EMPOL Fabryka Okien, prężnie rozwijający się, i wiodący na Dolnym Śląsku producent stolarki z PVC i aluminium, korzysta z pełnego pakietu Comarch ERP XL, jednego z szerokiej gamy produktów Comarch ERP. Wdrożenie zakończono w maju bieżącego roku.
<

W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy od dłuższego czasu poszukiwaliśmy rozwiązania informatycznego, które wspierałoby procesy charakterystyczne dla naszej branży. Niestety dotychczasowi dostawcy IT nie byli w stanie zaproponować nam systemu optymalnego dla naszych potrzeb i specyfiki branży. Kompletny i nowoczesny system Comarch ERP XL wybraliśmy ze względu na możliwość zapewnienia rzetelnej informacji, dzięki której możemy trafnie decydować o planach produkcyjnych czy strategii sprzedażowej – mówi Ewa Siuba, współwłaścicielka EMPOL Fabryka Okien. – Z kolei do współpracy z Infortes skłoniły nas doświadczenie tej firmy w realizacji projektów w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz status Platynowego Partnera Comarch – dodaje Ewa Siuba.
Comarch ERP XL obsługuje sprzedaż, produkcję oraz procesy księgowe przedsiębiorstwa.

EMPOL Fabryka Okien współpracuje zarówno z odbiorcami hurtowymi w kraju i na rynkach zagranicznych, jak również z odbiorcami indywidualnymi poprzez sieć salonów firmowych, oraz z firmami deweloperskimi. Wdrożenie systemu Comarch ERP XL usprawniło przepływ informacji i dokumentów pomiędzy działami firmy oraz wymianę dokumentów z jej kontrahentami. Powstała ujednolicona baza dokumentów handlowych, wewnętrznych i magazynowych oraz baza towarów, obejmująca zarówno punkty handlowe, jak i centralę.

System umożliwia precyzyjną kalkulację i śledzenie realizacji zleceń od klientów, dostęp do historii kontaktów z kontrahentami (płatności, zamówienia, zlecenie serwisowe) oraz obniżenie kosztów magazynowych. Wszystkie dokumenty wystawiane są obecnie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu system zapewnia dostępność do aktualnego stanu rozrachunków zarówno w dziale sprzedaży, jak i księgowości.

Obecnie z systemu korzysta ponad 40 użytkowników (pracownicy firmy) oraz dostawcy i odbiorcy przedsiębiorstwa. Wdrożenie Comarch ERP XL było dofinansowane ze środków unijnych.
Nasze dotychczasowe referencje w firmach produkcyjnych pochodziły z branży spożywczej, chemicznej, tworzyw sztucznych, papierniczej czy elektrotechnicznej. Cieszę się, że sprostaliśmy oczekiwaniom EMPOL Fabryki Okien i dzięki temu wdrożeniu możemy mówić o know-how Infortes w kolejnej branży – mówi Piotr Mazurek, prezes zarządu Infortes.
Fabryka Okien EMPOL powstała w 1995 roku, jest zarządzana rodzinnie i zatrudnia prawie 100 osób. Oferta przedsiębiorstwa obejmuje okna i drzwi z PCW, stolarkę aluminiową, rolety zewnętrzne i ogrody zimowe, a także fasady aluminiowe.

Źródło: COMARCH

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top