loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

DUKATO z system ERP Comarch ALTUM

DUKATO z Dobiegniewa, dystrybutor alkoholi, napojów oraz soków, jest kolejnym przedsiębiorstwem, które zdecydowało się na wdrożenie najnowszego systemu ERPComarch ALTUM. Firma poszukiwała elastycznego rozwiązania, które w pełni dostosuje się do specyfiki jej działania. Wdrożenie prowadzi Złoty Partner Comarch – firma OrderSoft z Poznania.
DUKATO jest przedsiębiorstwem mocno nastawionym na innowacje. Receptą na sukces firmy są autorskie, wypracowane modele działania, a nie ślepe podążanie za konkurencją. W poszukiwaniu idealnego rozwiązania klasy ERP kluczowym kryterium dla DUKATO była otwarta technologia systemu informatycznego. Z tego powodu rozwiązania, które wymagały od firmy jakiegokolwiek dostosowania się do systemu, zostały odrzucone już na starcie. Po prezentacjach kilku systemów ERP, wybrano Comarch ALTUM. W platformie Comarch ALTUM będzie pracować 25 jednoczesnych użytkowników.

Firma DUKATO jest w pełni świadoma swoich potrzeb informatycznych, ma także doświadczenie w tworzeniu rozwiązań IT na własne potrzeby. Jej przedstawiciele handlowi korzystają z autorskiego narzędzia do mobilnej sprzedaży działającego na telefonach iPhone oraz tabletach iPad. Docelowo rozwiązanie to zostanie zintegrowane z Comarch ALTUM. System ERP będzie wspierać firmę w kluczowych dla branży dystrybucji alkoholi procesach, m.in. w zarządzaniu opakowaniami zwrotnymi. Całe know-how DUKATO zostanie „zaszyte” w Comarch ALTUM, m.in. w postaci modeli procesów biznesowych Workflow, dedykowanych raportów i analiz, a także spersonalizowanych interfejsów.
Wybraliśmy platformę Comarch ALTUM ze względu na jej wysoką elastyczność oraz możliwość samodzielnego wprowadzania zmian w systemie. Dzięki rozwiązaniu Workflow jesteśmy w stanie w każdej chwili reagować na szybkie zmiany w otoczeniu rynkowym dostosowując platformę do naszych potrzeb, oraz automatyzować powtarzalne procesy. To system informatyczny powinien dostosowywać się do specyfiki działalności przedsiębiorstwa, a nie przedsiębiorstwo do możliwości systemu. Wierzymy, że platforma Comarch ALTUM spełni nasze wymagania. Planowane przeniesienie wszystkich użytkowników na nowy system nastąpi na początku stycznia 2012 roku – mówi Karol Wojtaszek, dyrektor IT w DUKATO Sp. z o.o.
DUKATO Sp. z.o.o. powstała w 1994 roku w Dobiegniewie. Od 2000 roku funkcjonuje oddział firmy w Okonku. Od 2004 roku w ramach przedsiębiorstwa prowadzona jest działalność związana ze składami budowlanymi w Wałczu i Pile. W 2009 i 2010 roku powstały oddziały zajmujące się dystrybucją alkoholi w Szczecinie i Gryficach. Celem firmy jest dystrybucja towarów, w szczególności piwa, wina, mocnych alkoholi, napojów oraz soków. Firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze dystrybucyjnej sklepów, barów i restauracji dostarczając pełną gamę asortymentową towarów. DUKATO działa na terenie północno-zachodniej Polski i jest przedstawicielem wiodących dostawców na rynku napojów alkoholowych.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top