loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hurtownie firmowe i sprzedaż detaliczna w SAP ERP

BCC uruchomiło autorskie rozwiązanie, wspierające w systemie ERP SAP działalność hurtowni firmowych – w tym sprzedaż hurtową i detaliczną. System obsłuży kilkadziesiąt hurtowni Sokołowa, realizujących ponad milion transakcji sprzedaży rocznie.
Przygotowane przez BCC rozwiązanie stanowi zestaw funkcjonalności SAP ERP, które wspierają tzw. szybką sprzedaż – typowe czynności dla specyfiki działalności sieci hurtowni, będących własnością firmy produkcyjnej. Innowacyjne podejście pozwoliło znacznie skrócić czas poświęcany na obsługę tych procesów w stosunku do standardowej funkcjonalności SAP w zakresie sprzedaży i dystrybucji – bez konieczności wdrażania rozbudowanych aplikacji IT dedykowanych dla firm typowo handlowych.

Nowe rozwiązanie tworzy ergonomiczne środowisko pracy, pozwalające szybko i sprawnie obsłużyć klienta hurtowni i sklepu. Użytkownik, pracując wyłącznie na dokumencie zlecenia sprzedaży, w krótkim czasie może dokonać wszystkich czynności związanych z transakcją (przyjęcie gotówki, drukowanie WZ wraz z podaniem ilości kopii, księgowanie wydania materiałów, wystawienie i drukowanie faktur). Ułatwione jest też wyszukiwanie produktów zamówionych przez klienta. Teraz wystarczy podać fragment nazwy indeksu materiałowego, a system poda jego numer wraz z podobnymi indeksami. Jednocześnie SAP prezentuje informacje o dostępności i cenie danego materiału.

Dzięki zastosowaniu autorskiego produktu BCC – EasyPOS – system SAP współpracuje z drukarkami fiskalnymi. W SAP ERP wspierana jest zarówno sprzedaż hurtowa, jak i detaliczna. Sprzedaż gotówkowa wiąże się z rejestrowaniem przyjęcia lub wydania gotówki w raporcie kasowym. Szybka sprzedaż została zintegrowana ze standardowym raportem kasowym dostępnym w SAP. Wystawienie paragonu i potwierdzenie przyjęcia gotówki w SAP powoduje księgowanie wpływów gotówkowych w standardowym raporcie kasowym.

Pierwsza hurtownia Sokołowa pracuje na nowym rozwiązaniu od 23 maja br. Plany zakładają, że do końca br. z SAP ERP będzie korzystać ponad 40 hurtowni i 100 pracowników, obsługujących ponad milion transakcji sprzedaży rocznie.

Wdrożenie SAP dla sieci hurtowni firmowych to kolejny etap współpracy Sokołowa z BCC. BCC było partnerem mięsnego potentata we wdrożeniach SAP ERP dla zakładów produkcyjnych w Sokołowie i Dębicy. Sokołów korzysta też z usług Centrum Outsourcingowego BCC w zakresie serwisu aplikacyjnego SAP (zdalnego wsparcia użytkowników) oraz ze wsparcia administracji SAP.

Źródło: www.bcc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top