loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowoczesny system ERP w Yellow Point GMBH

Niemieckie przedsiębiorstwo handlowe Yellow Point GmbH, specjalizujące się w sprzedaży toreb i akcesoriów pod marką Taschen Paradise, wybrało Comarch ALTUM. Główną korzyścią z wdrożenia nowoczesnej platformy klasy ERP jest optymalizacja procesów handlowych nie tylko w obszarach wewnętrznej logistyki, obsługi klienta, ale również w zakresie sprzedaży on-line. To kolejne międzynarodowe wdrożenie platformy Comarch ALTUM, którą wybrało już 50 firm w Polsce, Niemczech, Austrii oraz we Francji.
W ostatnich latach przedsiębiorstwo Yellow Point GmbH znacznie się rozwinęło, poszerzając zakres swojej działalności. Obecnie firma zajmuje się sprzedażą detaliczną, hurtową oraz wysyłkową. W takiej sytuacji dotychczas używany system ERP wyczerpał swoje możliwości .W 2009 roku Zarząd Yellow Point GmbH postanowił zmienić dotychczasowy system informatyczny na nowe, bardziej elastyczne rozwiązanie klasy ERP.

Podczas procesu selekcji potencjalnych systemów, rozwiązaniem w największym stopniu spełniającym potrzeby Yellow Point GmbH została platforma Comarch ALTUM. Do kluczowych kryteriów wyboru przy podejmowaniu tej decyzji zaliczono: ergonomiczny interfejs użytkownika, mechanizm centralnego przetwarzania informacji do zarządzania, scentralizowane zarządzanie siecią oddziałów, jak również centralne sterowanie sprzedażą on-line.

Udane wdrożenie Comarch ALTUM zapewniło Yellow Point GmbH możliwość łatwej kontroli i centralnego zarządzania siecią wszystkich oddziałów firmy na terenie Niemiec. Dodatkowo, dzięki specjalnie rozwiniętym przez Comarch narzędziom do zarządzania zamówieniami importowymi z Azji, procesy związane z handlem hurtowym zostały zoptymalizowane.

Strategia zarządzania wielokanałowego pozwala efektywnie sterować asortymentem Yellow Point GmbH w ramach wszystkich kanałów dystrybucji. Ze względu na centralne przetwarzanie danych w narzędziu Business Intelligence, kadra zarządzająca ma stały dostęp do wiarygodnych i aktualnych informacji ze wszystkich obszarów działalności przedsiębiorstwa.

Taschen Paradies, część Yellow Point Group, oferuje szeroki asortyment toreb, walizek, plecaków, toreb szkolnych, torebek i innych akcesoriów. Firma sprzedajeprodukty wiodących marek w licznych sklepach w Berlinie i Poczdamie, a także za pośrednictwem Internetu. Przedsiębiorstwo posiada 17 oddziałów, w których zatrudnionych jest ponad 130 pracowników.
Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top