loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

WEGLOKOKS S.A z systemem ERP Oracle E-Business Suite

ORACLE - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, ERP, Kadry i płaceOracle Polska poinformowała, że w firmie WĘGLOKOKS S.A. zakończyło się wdrożenie systemu ERP opartego na szerokim zestawie aplikacji biznesowych Oracle. Projekt wykonała firma Comarch S.A., partner aplikacyjny Oracle Polska. Wdrożenie pakietu ERP w WĘGLOKOKS S.A. jest największym tego typu projektem zrealizowanym w branży węglowej w Polsce.

W skład systemu wchodzi zaawansowany pakiet aplikacji Oracle obejmujący:

  • Oracle E-Business Suite obsługujący: finanse i księgowość, środki trwałe, zakupy i logistykę wraz z obsługą magazynową, sprzedaż, kadry i płace;
  • Oracle Hyperion Planning w zakresie rachunkowości zarządczej i kontrolingu;
  • Oracle Siebel CRM do zarządzania relacjami z klientami;
  • Oracle Business Intelligence, stanowiący hurtownię danych na potrzeby analityczne firmy.
Dodatkowo w ramach projektu uruchomiony został system obiegu dokumentów, który jest zintegrowany z wdrożonymi aplikacjami i usprawnia przepływ informacji w Spółce. Wdrożone oprogramowanie pozwoliło zinformatyzować wszystkie procesy biznesowe, nawet te nie wspierane wcześniej przez narzędzia informatyczne. WĘGLOKOKS dzięki temu uzyskał bieżące informacje handlowe i finansowe, bardzo przydatne w działalności handlowej. Usystematyzowanie obszaru współpracy z klientami dzięki modułom CRM pozwala na sprawniejsze zarządzanie relacjami z kooperantami. Dzięki systemowi obiegu dokumentów nastąpiła znaczna redukcja przepływu dokumentów papierowych i automatyzacja pracy.
Wybraliśmy ofertę Comarch z uwagi na solidność i wysoką pozycję tej firmy na rynku. Po zakończeniu wdrożenia mogę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z dokonanego wyboru i sprawnej realizacji procesu wdrożenia. Firma WĘGLOKOKS S.A. wykorzystywała dotychczas wiele rozwiązań organizacyjnych i informatycznych, które musiały zostać w odpowiedni sposób uwzględnione podczas tworzenia nowego systemu. Pomimo jednak tak wielkiego skomplikowania projektu, udało się go zrealizować w sposób satysfakcjonujący, a to dzięki wzorcowej współpracy oraz dużemu zaangażowaniu wszystkich zespołów - zarówno po stronie wykonawcy jak i odbiorcy systemu - powiedział Andrzej Layer, kierownik projektu z ramienia WĘGLOKOKS S.A.
Wdrożenie w WĘGLOKOKS S.A. to największe wdrożenie zrealizowane przez Comarch w branży węglowej oraz jedno z największych wdrożeń aplikacji Oracle w Polsce. Ogromnym wyzwaniem podczas realizacji projektu były zagadnienia dotyczące konieczności uruchomienia dużej ilości modułów i funkcjonalności systemu obejmujących praktycznie wszystkie aspekty działania przedsiębiorstwa. System, który dostarczył Comarch będzie obsługiwał większość procesów biznesowych, pozwoli także znacząco zwiększyć efektywność pracy oraz obniżyć koszty funkcjonowania firmy – komentuje Paweł Prokop, Wiceprezes Zarządu Comarch odpowiedzialny za sektor publiczny.
Wybór systemu Oracle E-Business Suite jest dowodem bardzo szerokiej funkcjonalności aplikacji Oracle i racjonalności kosztów ich implementacji. Godna podkreślenia jest także znakomita współpraca z firmą Comarch, która jest obecnie jednym z największych i najbardziej kompetentnych partnerów aplikacyjnych Oracle w Polsce – powiedział Marek Wdowicz, Dyrektor sprzedaży aplikacji w Oracle Polska
Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top