loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Firmy BiologoN i Hugo Dubno wybrały system ERP II Comarch Semirami

Dwa przedsiębiorstwa z branży spożywczej - austriacki producent żywności organicznej BiologoN oraz szwajcarska firma specjalizująca się w artykułach delikatesowych Hugo Dubno – zmieniają oprogramowanie na system  ERP II – Comarch Semiramis.
Kluczowym czynnikiem, który miał wpływ na decyzję o wyborze tego systemu, była jego supernowoczesna technologia oraz wysoka ergonomia pracy. Nie bez znaczenia były także specyficzne dla branży funkcjonalności, w które wyposażony jest system. Dodatkowym atutem była doskonała znajomość branży i doświadczenie, jakim cechowali się partnerzy wdrożeniowi Comarch Software und Beratung AG i Polynorm Software AG.

BiologoN GmbH jest producentem żywności z upraw ekologicznych z siedzibą w Itter – austriackim regionie Tyrolu. Klientami firmy są duże sieci sklepów detalicznych z Austrii i Niemiec. BiologoN zdecydował się na Comarch Semiramis ze względu na jej bogate funkcjonalności w zakresie produkcji i dystrybucji, ale także ze względu na możliwość łatwego dostosowania oprogramowania do wewnętrznych procesów przedsiebiorstwa.

Hugo Dubno AG jest renomowanym dostawcą produktów delikatesowych, głównie dla ekskluzywnej gastronomii. Firma powstała w 1947 roku a jej siedziba mieści się w Hendschiken – szwajcarskim kantonie Aargau. Jej model biznesowy – import i dystrybucja najwyższej jakości produktów – do dziś jest taki sam, choć z biegiem lat firma postanowiła skoncentrować swoje wysiłki już nie na konserwach, lecz na świeżych produktach.

Dla Hugo Dubno AG kluczowym czynnikiem była wydajność systemu ERP Comarch Semiramis. Podczas procesu wyboru oprogramowania, priorytetami były funkcjonalności: e-commerce, zarządzanie produkcją i sprzedażą. Na decyzję wpłynęły też wieloletnie doświadczenie oraz znajomość branży spożywczej przez Polynorm Software AG.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top