loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

SOFTLAB ERP w sieci hurtowni elektrycznych Nowa France

Asseco Business Solutions, firma dostarczająca nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw, zakończyła wdrożenie rozwiązania marki Asseco Softlab ERP dla sieci hurtowni elektrycznych Nowa France. Kontrakt obejmował instalację aplikacji WMS (magazyn wysokiego składowania) oraz systemu kodów kreskowych. Wdrożenie objęło 180 stanowisk, w tym 15 licencji dla magazynierów pracujących na terenie centralnego magazynu spółki w Zgierzu k. Łodzi.

Podstawowym celem projektu była informatyzacja obszarów obsługi magazynów wysokiego składowania. W ramach projektu wdrożono szereg praktycznych funkcji, takich jak mechanizmy wspierające przyjmowanie dostaw oraz wydawanie towarów, zarządzanie powierzchnią magazynową, inwentaryzację WMS, lokalizacje ruchome i przesunięcia lokalizacyjne. Do pełnej obsługi systemu wykorzystano mobilne rozwiązania terminalowe Asseco Mobile WMS.

Wdrożenie rozwiązania Asseco Softlab ERP umożliwia firmie Nowa France kompleksowe zarządzanie przestrzenią magazynową, jak również optymalizację stanów magazynowych oraz dystrybucji produktów. System usprawnił organizację pracy magazynierów, skrócił czas obsługi klientów, co z kolei wpływa na minimalizację kosztów operacyjnych.

Nowopowstały centralny magazyn wysokiego składowania Nowa France w Zgierzu o powierzchni 4500 m2, wyposażony w system WMS przejął funkcję dystrybucji produktów na wszystkie oddziały Nowa France, a także realizację bezpośrednich dostaw do klientów. Wykorzystanie magazynu wysokiego składowania znacząco wpłynęło na oszczędność czasu pracowników, jak i klientów firmy.

Nowa France to jedna z czołowych ogólnopolskich sieci hurtowni elektrycznych w kraju, funkcjonująca na rynku od 1989 roku. Firma posiada 25 oddziałów na terenie całej Polski, i zatrudnia ponad 240 pracowników. W ofercie hurtowni znajduje się kilkadziesiąt tysięcy produktów. Do głównych odbiorców Nowa France należą inwestorzy budowlani, przedsiębiorstwa elektroinstalacyjne, sklepy elektryczne oraz zakłady przemysłowe.

System Asseco Softlab WMS to rozwiązanie najnowszej generacji. Po pierwsze wysokiej jakości rozwiązania informatyczne zapewniają kompleksowe wspomaganie zadań prowadzonych w ramach zarządzania magazynem wysokiego składowania. Po drugie otwarta architektura, oparta na budowie modułowej, umożliwia ścisłą integrację systemu z modułami zarządzania, logistyki i sprzedaży w przyszłości. System współdziała z terminalami radiowymi modułu Asseco Mobile WMS, co pozwala na usprawnienia i optymalizację pracy w magazynie oraz wydajne zastosowanie metod automatycznej identyfikacji. Rozwiązanie to zostało uznane przez magazyn Eurologistics, za najbardziej innowacyjne rozwiązanie dla logistyki – powiedział Grzegorz Dudziak Dyrektor Biura Asseco BS w Poznaniu.

Źródło: www.assecobs.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top