loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Impuls w kopalni węgla brunatnego

BPSC - systemy ERP, MRP, ERP, zarządzanie zasobami ludzkimiKopalnia Węgla Brunatnego „Sieniawa” to kolejna spółka powiązana z Grupą Fasing, której funkcjonowanie wspiera system ERP Impuls 5. Korzyści z wprowadzenia nowego rozwiązania to przede wszystkim zdalny dostęp do zintegrowanych danych, pełna kontrola nad procesem „wydobycie – sprzedaż” oraz uporządkowanie sfery kosztowej.
Rozwiązanie BPSC zastąpiło konkurencyjne oprogramowanie, które do tej pory obejmowało jedynie niektóre obszary działalności spółki. Dziś zarządzanie przedsiębiorstwem wspierają funkcjonalności systemu ERP Impuls 5 dedykowane zagadnieniom finansowo – księgowym, kadrowo – płacowym, środków trwałych, gospodarki materiałowej czy produkcji. Ze względu na specyfikę przedsiębiorstwa funkcjonalność produkcyjna oparta została przede wszystkim na analizie kosztów zużycia maszyn oraz tych wynikających z kart pracy tworzących ogólny koszt wydobycia.
Na rozwiązanie w sferze produkcji składają się z jednej strony zlecenia produkcyjne, z drugiej raportowanie wydobycia w momencie sprzedaży surowca. Integracja tych danych pozwala określić koszt roboczogodziny dla poszczególnych maszyn – wyjaśnia Tomasz Stawicki, Główny Informatyk G.K. FASING S.A., odpowiedzialny za wdrożenie w Kopalni „Sieniawa”.
Surowiec pozyskiwany w miejscu wydobycia trafia na oddalone o kilkaset metrów składowiska, gdzie oferowany jest nabywcom. Zarządzanie sprzedażą, prowadzone w innym miejscu niż wydobycie, wspierane jest przez zastosowanie technologii Citrix. Dzięki temu informacje o wielkości produkcji, sprzedaży czy kartach pracy dostępne są na bieżąco. Zdalny dostęp do aktualnej informacji uznany został za jedną z największych korzyści wdrożenia - zarząd może z dowolnego miejsca (w kraju i na świecie) kontrolować działalność firmy.

Z systemu korzystać będzie 15 użytkowników. Rozwiązanie to funkcjonuje w ramach wielofirmowości, częściowo zintegrowane z systemem Impuls 5 obsługującym Grupę Fasing. Wersja systemu dostosowana jest do potrzeb spółek zajmujących się wydobyciem.
W przemyśle wydobywczym wyjątkowo trudne jest rozliczanie produkcji – nie można z góry założyć ilości czy jakości wydobytego surowca. Dlatego od systemów informatycznych wymaga się tu sporej elastyczności. Zastosowanie typowego modułu MRP podlega w takich przypadkach istotnej redefinicji. Muszę przyznać, że nasze podejście sprawdza się w stale rosnącej liczbie przedsiębiorstw wydobywczych, które zdecydowały się na pozyskanie systemu Impuls 5 – mówi Jarosław Staroń, Manager ds. kontraktów, BPSC SA
Odrodzone po kilku latach przedsiębiorstwo wydobywcze, pod nazwą Kopalnia Węgla Brunatnego SIENIAWA Sp. z o.o., rozpoczęło prace eksploatacyjne w październiku 2002 roku.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top