loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Medana wybiera system ERP Oracle`a

ORACLE - systemy ERP, ERP, MRPOracle Polska informuje, że firma Medana Pharma SA wybrała Oracle E-Business Suite (EBS) jako swój podstawowy system ERP. Medana jest krajowym liderem w dziedzinie produkcji leków pediatrycznych i preparatów witaminowych; większościowym udziałowcem firmy jest Polpharma SA, w której system Oracle EBS był wdrażany w latach 2002-2005.
Projekt wdrożeniowy w firmie Medana będzie bazował na rozwiązaniu działającym w Polpharmie, z którego zostaną przeniesione wszystkie podstawowe moduły systemu, w tym: Oracle Financials, Oracle i-Procurement, Oracle Process Manufacturing, Oracle Advanced Planning & Scheduling, Oracle Demand Planner oraz Warehouse Management System i Oracle Business Intelligence.

Wdrożenie przeprowadzi zespół złożony ze specjalistów firmy Polpharma oraz konsultantów Oracle Polska, pełniących w tym przypadku rolę doradczą w wybranych obszarach funkcjonalnych. Planowany termin zakończenia projektu to listopad 2010 roku.
Wdrożenie w firmie Medana będzie prowadzone głównie przez ekspertów z Polpharmy – komentuje Tomasz Kamiński z Oracle Polska. Taki model projektu jest możliwy, ponieważ zespół Polpharmy otrzymał od konsultantów Oracle kompletną wiedzę na temat rozwiązania Oracle w trakcie realizacji wielu projektów dla tej firmy w poprzednich latach. Specjaliści Oracle będą włączali się do projektu jedynie w tych obszarach, gdzie były dokonywane nietypowe konfiguracje systemu i inne dodatkowe rozwiązania, specyficzne dla biznesu farmaceutycznego.
Objęcie zintegrowanym systemem ERP zarówno firmy Polpharma SA jak i produkcji leków w Medanie pozwoli nam osiągnąć korzyści wynikające ze wspólnego planowania całego łańcucha dostaw wraz z analizą wymiaru finansowego działalności podstawowej obydwu spółek – powiedział Włodzimierz Gryglewicz, Wiceprezes Zarządu firmy Polpharma SA. W ramach realizowanego projektu zostanie także powołany do życia departament Shared Services obsługujący działalność finansową Grupy. Polpharma, jako lider w branży farmaceutycznej jest zainteresowana stałym zwiększaniem efektywności zasobów ludzkich oraz kapitału obrotowego, a system Oracle EBS, jako elastyczna platforma informatyczna, znakomicie ułatwia efektywne wprowadzanie innowacji i różnego rodzaju zmian biznesowych.
Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top