loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

System ERP w sprzedaży artykułów poligraficznych

Hurtownia PRIMAR, oferującą szeroką gamę materiałów poligraficznych, wdrożyła system ERP Comarch CDN XL. Implementację przeprowadził Złoty Partner Comarch – firma CDN Partner w Krakowie sp. z o.o.

Systematycznie rozszerzana oferta handlowa PRIMAR oraz pojawiające się w związku z tym nowe wyzwania logistyczne i organizacyjne, wpłynęły na decyzję o wdrożeniu w firmie zaawansowanego systemu ERP. Zarządzanie przedsiębiorstwem na dynamicznie zmieniającym się rynku wymagało bowiem stałego dostępu do aktualnych informacji, dotyczących zarówno centrali w Krakowie, jak i lokalizacji w Katowicach oraz Tarnowie.
O wyborze Comarch CDN XL zdecydowały funkcjonalności rozwiązania istotne z punktu widzenia specyfiki naszej firmy i branży, w której działamy – mówi Maciej Dudek, prezes Zarządu PRIMAR sp. z o.o.
Proces implementacji poprzedzony został wykonaniem gruntownej analizy przedwdrożeniowej, która pozwoliła na optymalną dla specyfiki firmy konfigurację systemu Comarch CDN XL.

Wdrożenie objęło moduły: Sprzedaż, Zamówienia, Import, Pulpit Kontrahenta, Księgowość, Środki Trwałe oraz Kadry i Płace. Specyfika działalności PRIMAR oraz indywidualne potrzeby kluczowych działów wymagały wykonania dodatkowych modyfikacji systemu. Dotyczyły one zarówno raportów dostarczających potrzebnych informacji, jak też związane były one z wykorzystaniem funkcjonalności Definiowania Interfejsu.

Zintegrowany system informatyczny Comarch CDN XL oparty jest o stabilne oprogramowanie bazy danych MS SQL Server, co umożliwia jego systematyczny i elastyczny rozwój z uwzględnieniem aktualnych tendencji rynkowych.

W rezultacie wdrożenia, PRIMAR uzyskał wsparcie dla prowadzonej działalności w kluczowych dla firmy obszarach zaopatrzenia i sprzedaży oraz szybki dostęp do raportów optymalizujących procesy decyzyjne w przedsiębiorstwie. Wykorzystanie możliwości konfiguracyjnych systemu Comarch CDN XL pozwoliło także na znaczące usprawnienie pracy działu finansowo-księgowego. Zarząd oraz kierownicy działów otrzymali pełny dostęp do danych całego przedsiębiorstwa, co w dużym stopniu ułatwiło podejmowanie właściwych decyzji biznesowych.

Od 20 lat PRIMAR sp. z o.o. działa na rynku materiałów poligraficznych. Systematycznie poszerzana oferta handlowa obejmuje wszystkie dostępne na światowych rynkach materiały i urządzenia związane z technikami i technologiami w poligrafii. Centrala firmy zlokalizowana jest w Krakowie, śląski oddział funkcjonuje w Katowicach, a magazyn w Tarnowie.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top