loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

System ERP na Politechnice Częstochowskiej

Politechnika Częstochowska jest największym ośrodkiem akademickim w swoim regionie i bardzo dba o to, by wiedza nabywana przez studentów odpowiadała realiom rynkowym i wymaganiom pracodawców. Obecnie, niemal każde przedsiębiorstwo korzysta z rozwiązań IT, które wspierają różne procesy biznesowe w nim zachodzące. Praktyczne umiejętności absolwentów w zakresie obsługi oprogramowania biznesowego dają im większe szanse na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia. Studenci uczą się zarówno obsługi, jak i instalacji oraz konfiguracji zaimplementowanego systemu, a bardziej zainteresowani tematem mogą dodatkowo zapoznać się z tajnikami programowania w języku C/AL.
Licencję Microsoft Dynamics NAV uczelnia pozyskała poprzez uczestnictwo w programie Microsoft Dynamics Academic Alliance, który umożliwia szkołom i uczelniom uzyskanie zintegrowanego oprogramowania biznesowego, stałe wsparcie i tutoring ze strony współpracujących z firmą specjalistów, a także dostęp do szkoleń internetowych z zakresu obsługi systemu.

Program Microsoft Dynamics Academic Alliance ma na celu umożliwienie studentom nieodpłatne zapoznanie się z oprogramowaniem biznesowym, rozwijanie ich umiejętności i umożliwienie osiągania sukcesów naukowych. Dzięki programowi akademicka wiedza teoretyczna może zostać uzupełniona praktycznymi umiejętnościami.
Aby studenci mogli w przyszłości odnaleźć się na rynku pracy, uczelnie wyższe w Polsce muszą się otworzyć na potrzeby przedsiębiorstw. Program MDAA stanowi klucz do kształcenia wysoko wykwalifikowanych kadr w nowoczesnych przedsiębiorstwach – mówi prof. dr hab. inż. Leszek Rutkowski, kierownik Katedry Inżynierii Komputerowej. – Studenci są bardzo zadowoleni z zajęć i często powtarzają, że zajęcia prowadzone w oparciu o system ERP Microsoft Dynamics NAV należą do grupy najciekawszych, pozwalając ponadto przygotować się do zagadnień, które napotkają podejmując pracę – dodaje.
Wdrożona platforma Microsoft Dynamics NAV jest profesjonalnym oprogramowaniem biznesowym usprawniającym zarządzanie finansami, produkcją, dystrybucją, relacjami z klientami, serwisem, a także wspierającym e-commerce i oferującym precyzyjne analizy biznesowe. W ramach przedsięwzięcia do systemu wprowadzono także demonstracyjną bazę danych i dodatkowo zastosowano narzędzie Microsoft Reporting Services, co pozwala studentom na tworzenie konkretnych raportów opartych na autentycznych danych.

Podczas zajęć studenci pracują na maszynie wirtualnej z zainstalowanym systemem Windows XP. W skład pełnej infrastruktury informatycznej wchodzi: system ERP Microsoft Dynamics NAV 5.0 SP1 PL oraz MS SQL Server 2008 z MS Analysis Services i Reporting Services oraz MS Visual Studio.

W ramach zajęć studenci mają też okazję przekonać się jak łatwo zaawansowane oprogramowanie biznesowe integruje się z pozostałymi aplikacjami, takimi jak chociażby arkusze kalkulacyjne, edytory tekstu czy programy pocztowe firmy Microsoft.

Dzięki implementacji platformy Microsoft Dynamics NAV, program nauczania został znacznie uatrakcyjniony i dopasowany do wymogów rynkowych. Studenci zyskają niezwykle wysoko cenione przez pracodawców praktyczne umiejętności w zakresie obsługi nowoczesnych narzędzi, co znacznie zwiększy ich szanse na znalezienie atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy. Ponadto, symulacje przeprowadzane na systemie przygotowują studentów do radzenia sobie z problemami napotykanymi w dużych przedsiębiorstwach, a także ułatwia i przyspiesza ich aklimatyzację w przyszłej pracy.

Źródło: www.microsoft.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top