loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Orlen Gaz wdrożył system SAP

Od tego tygodnia zarządzanie finansami spółki Orlen Gaz, środkami trwałymi, kontrolingiem i sprzedażą LPG wspiera zintegrowany system informatyczny (ERP) SAP.

System ten podnosi efektywność firmy w wielu kluczowych obszarach zarządzania - od finansów i kontrolingu, przez zaopatrzenie, po sprzedaż i dystrybucję. Pozwala na efektywne zarządzanie majątkiem Spółki i kontrolę budżetu. Integrując wiele procesów, wspomaga funkcje planowania, zarządzania zapasami i co bardzo istotne, usprawnia też proces obsługi klientów.


W Orlen Gaz prace związane z wprowadzeniem zintegrowanego systemu informatycznego trwają od ponad roku. Prowadzi je BCC - firma o dużym doświadczeniu w kompleksowej obsłudze rozwiązań SAP. W przypadku płockiej Spółki zostały one oczywiście dostosowane do specyfiki jej działalności. Korzystać będzie z nich blisko 100 użytkowników – pracowników oddziałów z całej Polski. Wspiera ich kilkunastu konsultantów BCC, odpowiedzialnych za minimalizację czasu potrzebnego na wprowadzenie danych oraz wykluczenie wszelkich zakłóceń w codziennej pracy.
Argumentem za wprowadzeniem tak nowoczesnego systemu informatycznego była m.in. stale zwiększająca się sieć dystrybucji - mówi prezes zarządu Orlen Gaz Bernard Cichocki. – To kolejna inwestycja w efektywność Spółki. Usprawnienie działalności operacyjnej to jeden z naszych najważniejszych priorytetów. Nowy system, dzięki szybszemu przepływowi danych, ułatwi też realizowanie strategii dynamicznego rozwoju spółki.
Dodajmy, że Orlen Gaz jest kolejną już spółką z Grupy Kapitałowej Orlen, która wdrożyła zintegrowany system informatyczny.

Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top