loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dystrybutor Caterpillara stawia na system ERP Lawsona

 Lawson Software poinformował, że firma Wheeler Machinery Co. (Wheeler), amerykański dealer sprzętu Caterpillar, zakupiła licencję na rozwiązanie Lawson for Equipment Service Management and Rental Suite (Pakiet Lawson dla branży zarządzania serwisem i wynajmem sprzętu), które ma wesprzeć długoterminowe plany rozwoju spółki.


Dystrybutor sprzętu będzie użytkował rozwiązanie firmy Lawson stworzone z myślą o potrzebach dealerów sprzętu oraz przedsiębiorstw z branży zarządzania serwisem i wynajmem sprzętu, aby pomóc w pełniejszej integracji z firmą Caterpillar, usprawnić obsługę klientów, zyskać wgląd w procesy biznesowe na poziomie całej organizacji oraz stworzyć rzetelne i skonsolidowane źródło danych. Wheeler skorzysta również z Lawson Human Resource Management Suite (Zarządzanie zasobami ludzkimi), aby ułatwić optymalizację wykorzystania siły roboczej. Umowę podpisano w czwartym kwartale 2009 roku finansowego Lawsona, który zakończył się 31 maja 2009 roku.

Wheeler Machinery Co. z siedzibą w Salt Lake City, w stanie Utah, oferuje produkty i usługi adresowane do firm zajmujących się budową, rolnictwem, rozbiórką i złomowaniem, wydobyciem, architekturą krajobrazu, wytwarzaniem energii, przewozem ładunków, a także dla organów administracji publicznej.

Wdrożenie jednolitego, zintegrowanego systemu ERP Lawson zastąpi kilka obecnie funkcjonujących w firmie Wheeler pakietów aplikacji.

Wheeler ma ambitne cele związane z udziałem w rynku i własnym rozwojem – stwierdził Rob Campbell, prezes firmy Wheeler. Aby sprostać tym wyzwaniom potrzebne nam jest zintegrowane i niezawodne rozwiązanie IT, które jest proste w użytkowaniu, ściśle połączone z infrastrukturą informatyczną firmy Caterpillar i które spełnia nie tylko nasze wymagania biznesowe, ale także potrzeby naszych klientów – dodał Rob Campbell.

Firma Wheeler brała pod uwagę także systemy konkurencyjnych dostawców zanim ostatecznie zdecydowała się na rozwiązanie Lawson for Equipment Service Management and Rental.

Funkcjonalność, którą oferuje Lawson, pozwoli nam na uzyskanie lepszego wglądu w procesy związane z zarządzaniem cyklem życia naszego sprzętu – skomentował Rob Campbell.

W ramach procesu oceny rozwiązań, Wheeler i Lawson przeprowadziły sześciotygodniową analizę potencjalnych korzyści (Lawson Value Assessment), której wyniki umożliwiły na dogłębne zapoznanie się z potencjalnymi korzyściami finansowymi związanymi z tego typu inwestycją. Firma Lawson przygotowała szczegółowy przegląd i analizę konkretnych kluczowych wskaźników efektywności (KPI), procesów biznesowych oraz najlepszych praktyk, które mogą pomóc w poprawieniu wyników osiąganych przez firmę Wheeler.

Analiza prognozowała wysoki poziom zwrotu z inwestycji (ROI) dając nam przekonanie, że warto wykonać następny krok związany z tak istotnym dla nas projektem, zwłaszcza w trudnych dla gospodarki czasach – powiedział Jeff Ipsen, dyrektor ds. finansowych w firmie Wheeler.

System ERP firmy Lawson wesprze sieć usług terenowych Wheelera, działania związane ze sprzedażą i wynajmem, operacjami dotyczącymi części zamiennych, w tym także wykonanie zadań dotyczących zaplecza organizacyjno-finansowego i zarządzania łańcuchem dostaw.

Lawson zaczyna zyskiwać silną reputację jako dostawca oprogramowania biznesowego dla dealerów sprzętu na całym świecie – stwierdził Ron Kubera, szef działu biznesowego ESM&R w firmie Lawson. Jesteśmy w stanie wspierać realizację operacji biznesowych Wheelera, ponieważ nasze rozwiązania i usługi są dopasowane do specyficznych potrzeb firm zajmujących się dostarczaniem sprzętu. Firma Lawson jest dumna z tego, że może dostarczać swoje systemy liderom tej branży, takim jak amerykański Wheeler, i że pomaga swoim klientom w realizacji ich planów rozwojowych - dodał Ron Kubera.

Źródło: www.lawson.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top