loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

System ERP w dwa miesiące dla Coming Poland?

 Wdrożenie w firmie meblarskiej Coming Poland (część holenderskiej grupy Coming Home) przeprowadzi zespół konsultantów Columbus IT. System ERP Microsoft Dynamics NAV wesprze m.in. procesy produkcyjne i logistyczne. Projekt potrwa dwa miesiące.


Coming Poland produkuje meble obiciowe na zamówienie, m.in. kanapy, sofy i fotele. Produkcja, która w całości trafia na rynek holenderski, najczęściej planowana jest w prostych arkuszach kalkulacyjnych Excel.

Zarządzanie informacjami wymaga więc ciągłej aktywności pracowników, czasu i koncentracji, by przy ręcznym wprowadzaniu i aktualizacji danych nie popełnić pomyłki – mówi Michał Słabowski, project manager w Columbus IT.

Na przykład, obliczenie ilości materiałów potrzebnych do produkcji trwa aż osiem godzin. Firma po wdrożeniu systemu ERP chce zredukować ten czas do dwóch godzin i wprowadzić jednoczesny podgląd na stany magazynowe i linię produkcyjną. Tym samym firma będzie mogła efektywniej zarządzać nie tylko zamówieniami materiałów potrzebnych do produkcji, ale też dystrybucją i transportem finalnych produktów - dodaje Michał Słabowski.

System pracuje na jednej, centralnej bazie. Wszystkie dane, wprowadzone w jednym miejscu, są więc automatycznie widoczne przez użytkowników, którzy pracują w innych obszarach. Jeśli np. kierownik produkcji zamówi nowe materiały, decyzja od razu wywoła zmiany w obszarze finansów i księgowości. Z kolei każdemu przesunięciu materiału na linię produkcyjną będzie towarzyszyć aktualizacja danych o stanach magazynowych.

System ERP Microsoft Dynamics NAV pozwoli ponadto zoptymalizować procesy logistyczne i dystrybucję.

W systemie będą trzymane i na bieżąco uaktualniane informacje o gotowych produktach, m.in. dane o wadze i objętości. Dzięki temu firma będzie mogła dokładniej zaplanować transport – wyjaśnia Michał Słabowski

Źródło: www.columbusit.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top