loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

SAP ERP pod skrzydłami IBM w Bumarze

 Zespół konsultantów IBM Global Business Services będzie odpowiadał za wprowadzenie systemu zintegrowanego zarządzania - SAP ERP w Bumar Sp. z o.o. System zarządzania przygotowany przez IBM Global Business Services dotyczyć będzie obszarów rachunkowości finansowej i zarządczej, w tym budżetowania.

Przedsięwzięciem zajmie się wysoko wyspecjalizowany zespół ekspertów, posiadających, obok wiedzy technicznej, wiedzę z zakresu reorganizacji procesów biznesowych, zarządzania zmianą oraz znajomości branży – mówi Bartłomiej Ślawski, GBS Communications & Industrial Sectors Leader w IBM Polska.

Realizacja kontraktów handlowych zostanie przemodelowana z wykorzystaniem praktyki zarządzania projektami, co pozwoli na skuteczniejsze, przede wszystkim bardziej efektywne koordynowanie współpracy z kontrahentami. Wdrożenie pozwoli przedsiębiorstwu uzyskać dostęp do narzędzi umożliwiających efektywne zarządzanie firmą, między innymi poprzez możliwość podejmowania decyzji na podstawie pełnych, spójnych i podanych w czasie rzeczywistym danych.

Wprowadzenie nowoczesnego systemu zarządzania jest kolejnym krokiem w przekształcaniu Bumaru w nowoczesną, konkurencyjną i sprawnie zarządzaną korporację. Proces wdrażania systemu ERP uznany został za projekt strategiczny, będący pierwszym etapem w budowie informatycznego systemu zarządzania Spółkami Grupy Bumar. – mówi Edward Nowak, Prezes Zarządu Bumar Sp. z o.o.

System ERP ułatwi podejmowanie decyzji na wszystkich szczeblach zarządzania. W trakcie pierwszej fazy wdrożenia przygotowany zostanie opis procesów realizowanych w naszej firmie, będzie to jednocześnie dobry moment na ich analizę, standaryzację i, o ile będzie to zasadne, przemodelowanie - dodaje Cezary Szczepański, Wiceprezes Spółki.

IBM współpracuje z Bumar Sp. z o.o. od wielu lat. IBM, aktywnie działający w polskim sektorze przemysłu lotniczego i obronnego, oferuje swoje usługi i produkty bazując na globalnej współpracy ze światowymi liderami tego sektora. Współpraca z takimi firmami jak Lockheed Martin, United Technologies Corporation czy EADS pozwala IBM w sposób unikalny na rynku wspierać, w oparciu o rzeczywiste doświadczenie branżowe sektor gospodarki, który z założenia jest rynkiem o zasięgu globalnym.

Chcemy być aktywni w procesie transformacji polskiego przemysłu obronnego poprzez wykorzystanie naszych zasobów dla wprowadzenia światowych standardów zarządzania do Grupy Bumar – mówi Piotr Grzegorski, Aerospace & Defense Sector Leader w IBM Polska.

Źródło: www.ibm.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top