loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

{MosModule module=EXACT_LICZNIK_KATALOG}

Nasza-Klasa z systemem ERP

{MosModule module=EXACT_LICZNIK_LOGO}
Słowa „nasza klasa" zajęły w minionym roku siódme miejsce na świecie pod względem wzrostu popularności zapytania wpisywanego w wyszukiwarkę Google. Największy polski serwis społecznościowy nieprzerwanie się rozwija. Codziennie w naszej-klasie.pl pojawia się ponad 20 tysięcy nowych kont użytkowników. Dochodzą nowe funkcje i usługi. Do sprawnego zarządzania spółką niezbędne jest nowoczesny system ERP ułatwiający codzienną działalność pracowników i zarządu. Dotychczas księgowość spółki Nasza-Klasa.pl była prowadzona przez zewnętrzne biuro rachunkowe w prostym systemie działającym w systemie DOS.

Ten system finansowo-księgowy miał bardzo ograniczone możliwości raportowania sytuacji finansowej spółki - znaczna część danych musiała być tworzona ręcznie. Ta sytuacja uniemożliwiała zarządowi efektywną, bieżącą kontrolę nad wynikami spółki – zauważa Marcin Chruszczyński, członek zarządu Naszej Klasy.

Przy dynamicznie rosnącej skali działalności, ograniczenia funkcjonalne tego oprogramowania spowodowały, że zakup nowoczesnego pakietu ERP stał się koniecznością. Dodatkowo, w 2008 roku Nasza Klasa założyła własny dział handlowy zajmujący się sprzedażą powierzchni reklamowych w portalu. Chcąc w efektywny sposób zorganizować pracę firmy, a zwłaszcza nowego działu, zarząd postanowił zainwestować w nowoczesny pakiet oprogramowania. Wybór padł na rozwiązania Exact Software Poland. Największy polski portal społecznościowy kupił aplikacje: Exact Globe, Exact Synergy Enterprise, Exact Event Manager i bazę danych Microsoft SQL 2005. Prace wdrożeniowe poprowadzą konsultanci Exact.

Nowe horyzonty

To pierwszy projekt realizowany w Polsce, który zakłada integrację Exact Globe i Exact Synergy Enterprise z wybranym przez klienta oprogramowaniem do zarządzania sprzedażą reklam w internecie, czyli adserverem – przekonuje Wojciech Baranowicz, zastępca dyrektora sprzedaży Exact Software Poland.

Adserver jest narzędziem do zarządzania powierzchnią reklamową portalu. Dodatkowo wspomaga możliwość adresowania reklam do określonych, starannie wyselekcjonowanych grup docelowych. Z punktu widzenia efektywności sprzedaży powierzchni reklamowej jest to najważniejsze narzędzie pracy działu handlowego, umożliwiające osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na rynku. System Exact Synergy będzie miał za zadanie wspomagać i usystematyzowywać pracę handlowców w poszczególnych fazach realizacji zlecenia reklamowego: od przedstawiania oferty, poprzez jej zatwierdzenie, aż do emisji zlecenia reklamowego oraz rozliczenia wyników kampanii i wystawienia faktur sprzedaży.

Wykorzystanie aplikacji Exact nie ograniczy się jedynie do wspomagania działu sprzedaży. Exact Globe będzie używany przez dział finansowy, zewnętrzne biuro rachunkowe oraz przez zarząd (analizy raportów finansowych). Najważniejsze funkcje aplikacji to: prowadzenie księgowości spółki oraz skonstruowanie mechanizmów okresowego raportowania sytuacji finansowej dla potrzeb analiz zarządczych; zautomatyzowanie niektórych funkcji dotychczas obsługiwanych manualnie - np. integracja z e-bankingiem (płatności wychodzące i przychodzące); wspomaganie zarządzania środkami trwałymi (infrastruktura techniczna, na której działa portal nasza-klasa.pl).

Exact Synergy będzie używany przez dział sprzedaży i dział public relations oraz w ograniczonym zakresie - przez wszystkich pracowników i współpracowników firmy – powstanie firmowy intranet – zapowiada Marcin Chruszczyński.

Solidny partner

Po przeprowadzeniu badania sytuacji na rynku aplikacji ERP i CRM oraz po obejrzeniu kilku prezentacji różnych pakietów, zarząd Naszej Klasy zdecydował o przeprowadzeniu rozmów z trzema dostawcami oprogramowania.

Ostatecznie zdecydowaliśmy o wyborze produktów Exact Software Poland ze względu na kilkunastoletnie doświadczenie firmy na polskim rynku i znaczącą liczbę przeprowadzonych wdrożeń. Ważne dla nas było dopasowanie oprogramowania do wielkości spółki i jej planów rozwojowych oraz to, że Globe i Synergy to produkty od kilku lat dostępne na rynku, czyli sprawdzone i godne zaufania. Nie bez znaczenia był dobry stosunek jakości do ceny, a także fakt, że Exact zdecydował się na współpracę z nasza-klasa.pl w zakresie promocji marki i oprogramowania Exact – wylicza Marcin Chruszczyński.
Wdrożenie  ma objąć całą firmę – zarówno centralę we Wrocławiu, jak również dział sprzedaży w Warszawie i Krakowie. Liczba użytkowników to: 5 Exact Globe i 105 Exact Synergy Enterprise.

Wdrożeniem mają być objęci wszyscy pracownicy oraz współpracownicy spółki. Większość z nich, około 85, będzie korzystała z portalu pracownika Exact Synergy Enterprise (kalendarze, obieg informacji i dokumentów), 5 z Exact Globe dla celów księgowości finansowej, reszta operacyjnie z portalu klienta i CRM Exact Synergy (dział sprzedaży i kierownictwo firmy) - informuje Wojciech Baranowicz.

Zakończenie prac planowane jest na marzec 2009 r.

Źródło: www.exact.pl

{MosModule module=EXACT_LICZNIK_FULLNEWS}

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top