loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kuchnie Świata SA i system ERP

Macrologic wdroży system ERP Xpertis w nowym centrum logistycznym grupy Kuchnie Świata S.A. Grupa jest jednym z największych importerów owoców morza, ryb oraz wszelkich towarów do kuchni narodowych w Polsce. Oprogramowanie Macrologic będzie wspomagać zarządzanie w nowym centrum logistycznym holdingu w Czosnowie w obszarach sprzedaży i logistyki.


Grupa Kuchnie Świata jest poważnym graczem na rynku surowców, półproduktów i produktów spożywczych w tym: owoców morza, ryb oraz wszelkich towarów do kuchni narodowych. Grupa produkuje i dystrybuuje również profesjonalne preparaty chemiczne oraz urządzenia do mycia i dezynfekcji dla przemysłu spożywczego.

Strategia Kuchni Świata zakłada budują przewagę konkurencyjna poprzez zwiększenie efektywności sprzedaży i dystrybucji. Wynika to rosnącej liczby odbiorców, którym dostarczane są produkty. Grupa Kuchnie Świata współpracuje z kilku tysiącami restauracji, sieciami supermarketów, zakładami przetwórstwa spożywczego oraz prowadzi sieć własnych sklepów w centrach handlowych największych miast Polski.

Bez sprawnej logistyki zapewnienie wysokiego poziomu obsługi umów handlowych staje się kłopotliwe. Dobrze zorganizowany proces rotacji towarów stanowi ogromne wsparcie dla kilkudziesięciu mobilnym handlowcom działającym w ramach naszej sieci dystrybucji. Z tego względu uznaliśmy, iż budowa nowoczesnego zaplecza logistycznego będzie poważnym wsparciem naszego rozwoju.– mówi Tomasz Rakowski dyr. IT w Kuchnie Świata S.A.

Współpraca Macrologic z grupą Kuchnie Świata koncentruje się na uspławnieniu procesów dystrybucji. W tego względu najwięcej uwagi poświecone jest procesom logistycznym związanym z działanie nowego centrum magazynów wysokiego składowania w Czosnowie. Zastosowane tam technologie bazują na bezprzewodowej obsłudze rotacji towarów w oparciu o łącza WiFi. Zastosowanie nowego modelu obsługi magazynów prócz przyśpieszenia procesu przyjmowania, klasyfikacji i wydawania towarów w znacznym stopniu skróci czas szklenia pracowników magazynów.

Strategia spółki zakłada, iż sprzedaż prowadzona przez mobilnych handlowców będzie również wspomagana poprzez portal zamówień. Ma to przyspieszyć bezpośrednią obsługę od szefów kuchni poszczególnych restauracji.. Portal będzie spięty z bazą systemu ERP w zakresie wymiany danych.

Źródło: www.macrologic.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top