loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowy pakiet ERP w oparciu o Azure Services Platfom

Epicor dostarcza oprogramowanie do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) klientom na całym świecie. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów na tańsze systemy ERP działające z wykorzystaniem Internetu, Epicor opracował nową generację aplikacji ERP z wykorzystaniem nowej, internetowej platformy programowania firmy Microsoft — Azure Services Platform.

.
Azure pozwala firmom obniżać koszty, udostępniać wiele usług internetowych i rozszerzać dotychczasowe umiejętności programistów, a w konsekwencji lepiej zaspokajać potrzeby klientów.

Azure oferuje naszym klientom nowy wymiar oprogramowania jako usługi — oznacza to, że mają oprogramowanie, którym mogą zarządzać bez konieczności zawierania umów z dostawcą online lub zatrudniania licznej kadry informatyków - Erik Johnson, dyrektor ds. badań produktów w firmie Epicor.

Rozwiązania Epicor, oparte na technologii Microsoft .NET, zostały opracowane z myślą o małych i średnich firmach zajmujących się produkcją, dystrybucją, handlem detalicznym i hotelarstwem.

Nasze aplikacje ułatwiają klientom zmniejszenie kosztów operacyjnych dzięki utrzymywaniu niskiego poziomu zapasów oraz usprawnieniu łańcucha dostaw — powiedział Erik Johnson, dyrektor ds. badań produktów w firmie Epicor.

Ostatnio firma Epicor stara się odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów poszukujących niezawodnych, niedrogich aplikacji internetowych, które mogą się łączyć z dotychczas wykorzystywanymi funkcjami ERP.

Nasi klienci szukają łatwych w obsłudze aplikacji internetowych, których wdrożenie pozwoliłoby im sprawnie zarządzać operacjami w łańcuchu dostaw — mówi Johnson. Niektóre serwisy internetowe oferują to już dzisiaj, ale na ogół klienci muszą podpisać umowę i płacić za te usługi, a następnie skłonić swoich partnerów biznesowych, by poszli w ich ślady. A nawet jeśli firmy mogą tworzyć służące do tego własne serwisy internetowe, muszą zarządzać tożsamością użytkowników w skali wielu przedsiębiorstw. Każdym użytkownikiem łańcucha dostaw musi zarządzać personel informatyczny, co jest kosztowne i czasochłonne.

Firma Epicor chciała znaleźć środowisko programowania umożliwiające opracowanie aplikacji, która spełniałaby te wymagania klientów.

Rozwiązanie

W czerwcu 2008 r. firma Epicor uzyskała możliwość oceny nowej internetowej platformy firmy Microsoft — Azure™ Services Platform — służącej do tworzenia oprogramowania i wdrażania go w Internecie.

Azure obejmuje internetowy system operacyjny, narzędzia dla programistów oraz usługi internetowe, które wspomagają dotychczasowe aplikacje lub ułatwiają korzystanie z nowych aplikacji i usług internetowych. Ta nowa technologia oferuje także zestaw usług, które można wykorzystywać w projektowaniu, takich jak przechowywanie plików, usługi związane z tożsamością, kontrola dostępu, przepływ pracy i rozproszona baza danych. Epicor dzięki Azure tworzy własne usługi i może uruchamiać całe aplikacje na platformie Azure, płacąc tylko za te usługi i funkcje, które są potrzebne.

Wkrótce po zapoznaniu się z technologią Azure firma Epicor podjęła decyzję o migracji aplikacji Epicor Enterprise Search, wyszukiwarki internetowej wchodzącej w skład jej pakietu ERP. Aplikacja ta realizuje funkcję wyszukiwania z wykorzystaniem indeksów i danych przesyłanych do internetowej składnicy danych. Dotychczasowe rozwiązanie korzysta z oprogramowania do zarządzania danymi Microsoft SQL Server i systemu Microsoft .NET Framework 3.5 oraz zawiera funkcje internetowe. W celu przeniesienia wyszukiwarki do Azure firma Epicor zastąpiła oprogramowanie SQL Server usługami przesyłania danych Azure. Dzięki temu, po wprowadzeniu kilku dodatkowych ulepszeń, Epicor uzyskał możliwość pełnego hostingu aplikacji za pomocą Azure.

Ponieważ ta aplikacja jest tworzona i zarządzana na platformie Azure, nasi klienci mogą łatwiej wyszukiwać przez Internet dane o znaczeniu krytycznym, bez korzystania z dodatkowych serwerów wewnętrznych na zewnątrz zapory — mówi Johnson.

Epicor planuje udostępnienie wersji wyszukiwarki Epicor Enterprise Search zgodnej z Azure wkrótce po tym, jak platforma Azure stanie się ogólnie dostępna.

Korzyści

Dzięki opracowaniu nowej aplikacji ERP na platformę Azure Services firma Epicor mogła obniżyć swoje koszty projektowania, zaoferować klientom usługi internetowe i wykorzystać swoją znajomość platformy Microsoft .NET Framework.

  • Niższe koszty. Dzięki wykorzystaniu Azure programiści firmy Epicor mogli oprzeć aplikację Epicor Enterprise Search na Internecie, a przy tym nie musieli zajmować się złożonymi problemami związanymi z tworzeniem środowiska centrum przetwarzania danych. Azure to nie tylko zarządzany system operacyjny” — mówi Johnson. „To środowisko programowania, które umożliwia wdrażanie aplikacji .NET bezpośrednio w Internecie. W rezultacie koszty ogólne projektowania są znacznie niższe niż w przypadku usług zarządzanych. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy w procesie projektowania”. Model internetowy zmniejsza także koszty operacyjne użytkowników Epicor Enterprise Search. „Azure naprawdę nadaje nowy wymiar oprogramowaniu jako usłudze, z korzyścią dla klientów” — mówi Johnson. „W tym przypadku oznacza to, że mają oprogramowanie, którym mogą zarządzać bez konieczności zawierania umów z dostawcą online lub zatrudniania licznej własnej kadry informatyków”.
  • Dostępność usług internetowych. Dzięki usłudze kontroli dostępu — Microsoft .NET Access Control Service — użytkownicy aplikacji Epicor Enterprise Search otrzymują jedną infrastrukturę tożsamości, z której korzystają w domenach wewnętrznych i zewnętrznych. „Nasi klienci oczekują aplikacji, do których użytkownicy mogą mieć łatwy dostęp bez konieczności zakładania kont wszystkim partnerom z łańcucha dostaw korzystającym z danej aplikacji” — mówi Johnson. „Azure daje taką możliwość”. Epicor może także wykorzystywać Azure do publikowania w Internecie indeksów wyszukiwania aplikacji, tak że użytkownicy zdalni nie muszą uruchamiać tej aplikacji na laptopach lub urządzeniach mobilnych. „Użytkownicy zdalni mają łatwy dostęp do tych indeksów bez konieczności łączenia się z systemem przez wirtualną sieć prywatną” — mówi Johnson. „Jest to znaczne uproszczenie”.
  • Wykorzystanie dotychczasowych inwestycji informatycznych. Azure umożliwia programistom znającym platformę .NET wykorzystanie swojej wiedzy przy tworzeniu lub modernizowaniu aplikacji działających miejscowo lub w Internecie. „To środowisko rzeczywiście korzysta z umiejętności i doświadczenia naszych programistów w obszarze .NET” — potwierdza Johnson. „Dzięki temu mogliśmy łatwo przenieść aplikację do środowiska Azure”. Ze względu na to, że Azure korzysta z umiejętności już zdobytych przez programistów, firma mogła szybciej opracować i wdrożyć Epicor Enterprise Search. „W sumie dzięki Azure możemy tworzyć lepsze oprogramowanie i oferować klientom umowy SLA z wyższym poziomem usług” — mówi Johnson.

Źródło: EPICOR

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top