loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Rytm "QuickStepa" we wdrażaniu ERP

Firma Lawson Software poinformowała o wprowadzeniu na rynek rozwiązania Lawson QuickStep Manufacturing. Jest to prekonfigurowany pakiet oprogramowania do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP), dzięki któremu producenci mogą szybciej uzyskać zamierzone wyniki biznesowe. Oferowany pakiet aplikacji spełnia wymagania branży produkcyjnej oraz zapewnia przejrzystość globalnych łańcuchów dostaw.


Rozwiązanie umożliwia również zarządzanie zróżnicowaną gamą produktów i obsługuje różnorodne metody dostaw produktów i zaopatrzenia.

Produkt QuickStep Manufacturing jest wyposażony w funkcje specyficzne dla branży produkcyjnej oraz charakteryzuje się sprawdzonymi procedurami biznesowymi, które zostały oparte na szerokiej wiedzy firmy Lawson o branży produkcyjnej oraz wypróbowanej metodologii wdrożeniowej. Dzięki procesom, które w przypadku systemu firmy Lawson skonfigurowano wstępnie w 70-90 procentach, oferowany pakiet aplikacji pozwala ograniczyć czas, koszty i ryzyko związane z wdrożeniem oprogramowania ERP. W rezultacie rozwiązanie Lawson QuickStep Manufacturing udostępnia znakomity model wdrożeniowy niezbędny dla firm zajmujących się produkcją procesową, dyskretną czy mieszaną, które wytwarzają złożone produkty masowo lub na zamówienie.

Produkt Lawson QuickStep Manufacturing oferuje również niższy całkowity koszt posiadania poprzez skrócenie czasu instalacji systemu ERP nawet o 50 procent. Poza wstępnie skonfigurowanymi procesami biznesowymi pakiet oprogramowania oferuje również narzędzia do e-nauki oraz udokumentowane procesy biznesowe, dzięki którym producenci mogą przyspieszyć proces szkolenia pracowników. Rozwiązanie firmy Lawson pomaga klientom stawić czoła wielu wyzwaniom pojawiającym się w branży produkcyjnej, takim jak:

  • gromadzenie i przejrzystość danych produkcyjnych w całym przedsiębiorstwie;
  • arządzanie złożonymi i stale wzbogacanymi liniami produktów;
  • przejrzystość całego łańcucha zamówień w celu zapewnienia optymalnego przepływu materiałów i zmniejszenia stanów magazynowych;
  • wdrożenie zasad produkcji odchudzonej umożliwiających producentom skupienie się na klientach przy jednoczesnym ograniczeniu zbędnych czynności i kosztów.

W związku ze zwiększającym się stopniem złożoności produktów oraz produkcją w różnych regionach przedsiębiorstwa potrzebują wszechstronnego systemu, który można w prosty sposób zainstalować i obsługiwać – powiedziała Suzanne Benn, dyrektor marketingu ds. produkcji i utrzymania ruchu w firmie Lawson. – Dzięki rozwiązaniu Lawson QuickStep Manufacturing producenci mogą uprościć proces wdrożenia oprogramowania, a tym samym szybciej osiągnąć zamierzone wyniki biznesowe i reagować na zmieniający się popyt – dodała Suzanne Benn.

Rozwiązanie Lawson QuickStep Manufacturing to najnowsza aplikacja Lawson QuickStep przeznaczona dla głównych branż obsługiwanych przez firmę. Pozostałe pakiety aplikacji Lawson QuickStep to QuickStep Distribution, QuickStep Enterprise Asset Management, QuickStep Food & Beverage, QuickStep Fashion, QuickStep Government oraz QuickStep Healthcare. Rozwiązania QuickStep stały się przedmiotem ponad 40 procent transakcji zawartych pomiędzy firmą Lawson a nowymi klientami w roku finansowym 2008 tego przedsiębiorstwa.

Źródło: www.lawson.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top