loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

MIX Electronics z systemem ERP

Rozwiązanie zostanie oparte na systemie ERP Microsoft Dynamics AX i obejmie Finanse, Środki Trwałe, Zakupy, Magazyn, Sprzedaż oraz raportowanie. Start produktywny zaplanowaliśmy na początek drugiego kwartału 2009 r. – mówi Michał Zelik, Key Account Manager z Columbus IT.


O powierzeniu prac Columbus IT zadecydowało m.in. doświadczenie w rozwiązaniach dla firm zajmujących się dystrybucją i handlem detalicznym. MIX Electronics jest największą polską siecią z ofertą RTV, AGD i GSM, która, oprócz własnego centrum logistyczno-dystrybucyjnego w Skawinie i pięciu oddziałów w dużych aglomeracjach miejskich, współpracuje z kilkuset salonami i sklepami firmowymi.

Wdrożenie systemu IT w tak dużej organizacji wymaga gruntownego odwzorowania całego łańcucha dostaw, począwszy od zaopatrzenia i magazynowania, przez dystrybucję i sprzedaż detaliczną, do raportowania i audytu – wyjaśnia Tomasz Szymczyk, Dyrektor ds. Informatyki w MIX Electronics.

Dokonując wyboru braliśmy pod uwagę wiele bardzo różnych cech i możliwości oferowanego systemu ERP. Oprogramowanie, na którym dotychczas pracowaliśmy, było mało elastyczne i trudne w integracji z zewnętrznymi systemami. Jego zamknięta architektura stanowiła coraz większy problem w spółce, która tak dynamicznie się rozwija – dodaje Tomasz Szymczyk.

Wdrożenie Microsoft Dynamics AX pozwoli zautomatyzować większość procesów w firmie. System przypomina bowiem otwarte środowisko programowania, zatem integracja z zewnętrznymi systemami powinna być prosta i skuteczna, co zaprocentuje oczekiwanymi korzyściami biznesowymi – mówi Michał Zelik. - Nie tylko zostanie zredukowany czas dostępu do aktualizowanych na bieżąco informacji, ale będzie można też w porę racjonalizować procesy logistyczne.

Źródło: www.columbusit.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top