loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

LVI-Dahl, wdraża system ERP firmy Lawson

Fińska firma LVI-Dahl – czołowy hurtowy dostawca systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) – jest pierwszym klientem firmy Lawson w Finlandii, który zdecydował się wdrożyć najnowsze aplikacje Lawson M3 7.1, będące częścią systemu do zarządzania przedsiębiorstwem Lawson M3. System ERP Lawson ma pomóc firmie LVI-Dahl w usprawnieniu procesów administrowania finansami na poziomie grupy.


Grupa Dahl jest największym skandynawskim hurtowym dostawcą systemów HVAC, rozwiązań użyteczności publicznej oraz rur przemysłowych i produktów z nimi związanych. Firma Dahl jest liderem na rynkach w Danii, Norwegii, Szwecji i Polsce. Dysponuje 260 oddziałami w Europie Północnej i wchodzi w skład francuskiej grupy Saint-Gobain.

Najważniejszym kryterium wyboru nowego systemu ERP określonym przez firmę LVI-Dahl była obsługa internacjonalizacji i integracja systemów przedsiębiorstwa. Firma potrzebowała systemu ERP, który ułatwiłby kierownikom i dyrektorom rozwiązywanie problemów związanych ze zmianami zachodzącymi w przedsiębiorstwie. Firma LVI-Dahl chciała również dostosować operacje wewnętrzne do operacji międzynarodowej grupy Saint-Gobain. System Lawson M3 został uznany za najlepsze rozwiązanie spełniające powyższe kryteria.

System ERP firmy Lawson umożliwi nam prowadzenie działalności w bardziej nowoczesny i ujednolicony sposób – stwierdził Jukka Silander, szef działu IT w firmie LVI-Dahl. – Nowe rozwiązanie może nam pomóc w zmniejszeniu liczby zadań wykonywanych ręcznie, a tym samym w minimalizacji ryzyka wystąpienia błędów. Gdy wszystkie przedsiębiorstwa w grupie zostaną zintegrowane przy pomocy tego samego systemu, raporty finansowe będzie można tworzyć o wiele szybciej i wydajniej – dodał Jukka Silander.

Najnowsze aplikacje Lawson M3 7.1 pozwalają powiązać zamówienia z łańcuchem dostaw przedsiębiorstwa. Oferują również rozszerzone funkcje branżowe i uproszczoną procedurę aktualizacji do nowych wersji.

Jest to doskonały przykład projektu systemowego, będącego w rzeczywistości przede wszystkim projektem wymuszonym przez potrzeby biznesowe – skomentował Kim Trapp, kierownik działu projektowania rozwiązań w firmie Lawson w Finlandii. – Firma LVI-Dahl prowadzi sprzedaż hurtową w wielu regionach świata. System Lawson M3 7.1 świetnie sprawdzi się w tym wymagającym i zdecentralizowanym środowisku – dodał Kim Trapp.

Kompletny projekt zrealizowany na zamówienie firmy LVI-Dahl obejmuje wdrożenie systemu Lawson M3 oraz dalszy rozwój systemu i pomoc techniczną. Firma LVI-Dahl należy do francuskiej grupy Saint-Gobain, która korzysta z rozwiązania Lawson M3 w innych krajach skandynawskich.

Źródło: www.lawson.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top