loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Boyriven Polska z system ERP Microsoft Dynamics Nav

CSF Polska zakończyła trzymiesięczne wdrożenie rozwiązania klasy ERP Microsoft Dynamics Nav 4.0 w firmie Boyriven Polska. Dzięki niemu firma zarządza procesami handlowymi osiągając coraz wyższe zyski.


Decyzja o związaniu przyszłości firmy z systemem ERP Microsoft Dynamics Nav wynikała z konieczności przede wszystkim zapewnia firmie możliwości raportowania i analizowania danych do centrali firmy we Francji oraz zagwarantowania spójności danych z pozostałymi 12 filiami w Europie i Azji.

Boyriven Polska zajmuje się dystrybucją części i akcesoriów do przyczep, naczep i pojazdów przemysłowych, zatem najważniejszym obszarem dla firmy jest zarządzanie procesem sprzedaży, zakupów oraz gospodarką magazynową i na tych właśnie obszarach skupiona była uwaga firmy wdrążającej. Cele zakładane przed wdrożeniem zostały osiągnięte, a firma odniosła szereg dodatkowych korzyści w postaci m.in.:

  • możliwości szybkiej weryfikacji danych dot. wysokości sprzedaży, marży, rentowności czy rotacji towarów
  • możliwości tworzenia własnych zestawień i raportów analitycznych
  • możliwości bieżącej kontroli zarówno stanów magazynowych jak i wartości zapasów
  • możliwości planowania zapotrzebowania na towary i uzupełniania stanów magazynowych w odpowiednim momencie (firma dystrybuuje ok. 200 pozycji towarowych)
  • możliwości zapewnienia klientom dostaw bezpośrednio od swoich dostawców co znacząco skraca czas oczekiwania na towar i wpływa na wzrost satysfakcji klienta z poziomu obsługi
  • możliwości kontroli stanu rozrachunków w czasie oraz księgowania rozliczeń płatności.

Współpraca pomiędzy firmami przebiegała w przyjaznej atmosferze sprzyjającej osiągnięciu zakładanych celów. Wdrożenie zostało zakończone w terminie przewidzianym w harmonogramie, zrealizowane zostały wszystkie zaplanowane elementy wdrożenia, włącznie z szeregiem szkoleń dla pracowników Boyriven Polska.

Plany rozwoju systemu ERP są nadal związane z CSF Polska. W ramach usługi wsparcia świadczonej dla klienta Boyriven Polska będzie miał zapewnione m.in. wsparcie bieżącej pracy swoich pracowników, rozbudowę dodatkowych funkcjonalności, a przede wszystkim pewność, iż mogące się pojawić problemy zostaną w szybki i profesjonalny sposób rozwiązane.

Źródło: www.csf.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top