loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Systemy ERP Asseco dla branży wdawniczej

Asseco Business Solutions zakończyło wdrożenie systemu ERP SOFTLAB SQL w Firmie Księgarskiej Jacek Olesiejuk, która jest jednym z największych dystrybutorów książek w Polsce oraz w Wydawnictwie Olesiejuk. Zadaniem uruchomionego oprogramowania jest wspomaganie zarządzania i automatyzacja najważniejszych procesów biznesowych obydwu spółek. Projekty to kolejne wdrożenia Asseco BS w branży wydawniczej.


W maju br. zakończyło się wdrożenie systemu ERP SOFTLAB SQL w Firmie Księgarskiej Jacek Olesiejuk oraz w Wydawnictwie Olesiejuk. Program został dostosowany do specyfiki działania spółek i ich indywidualnych potrzeb w zakresie logistyki i sprzedaży, finansów i księgowości oraz kadr i płac. Zaimplementowane moduły objęły najważniejsze procesy biznesowe - umożliwiły m.in. tworzenie zamówień oraz elektroniczną wymianę dokumentów, zdalną współpracę z sieciami marketów, rozliczenia, zarządzanie zwrotami, automatyzację wystawiania faktur i generowania dokumentów księgowych. Utworzony został interfejs z systemem magazynowym WMS (Magazyn Wysokiego Składowania) oraz kasami fiskalnymi. Zautomatyzowany został również proces wysyłki wezwań do zapłaty drogą mailową. Obydwie spółki wykorzystują jedną bazę danych co usprawnia współdzielenie informacji oraz ułatwia zarządzanie.

Wdrożenie oprogramowania Softlab przebiegało bardzo sprawnie i profesjonalnie. Najważniejsze z naszego punktu widzenia było to, iż nie zostały wstrzymane żadne procesy biznesowe, chociaż sam proces implementacji był złożony. Mogliśmy bez przeszkód prowadzić naszą bieżącą działalność, która teraz będzie jeszcze bardziej efektywna dzięki rozwiązaniom Asseco Business Solutions – mówi wiceprezes Krzysztof Olesiejuk.

Doświadczenie Asseco BS w branży wydawniczej i księgarskiej obejmuje wdrożenia systemu ERP w takich firmach jak m.in. Wkra, Bellona, GWO, Wydawnictwo Naukowe PWN, Znak czy Platon.

Źródło: www.assecobs.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top