loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Impuls ERP wzmacnia Meblosiek

 Rozpoczyna się wdrożenie systemu klasy ERP – Impuls 5, autorstwa BPSC w Fabryce Mebli „Meblosiek”. Spółce zależało przede wszystkim na uporządkowaniu procesów zachodzących w sferze produkcyjnej.


Fabryka działa na rynku od 1989 r. „Meblosiek” jest jednym z największych w kraju producentów mebli dla mieszkań, biur, hoteli itp. Znaczna część produkcji zakładu trafia na eksport. Wyroby z Osieka cechują się oryginalną konstrukcją i wysoką jakością, zyskując powszechne uznanie użytkowników w kraju i zagranicą.

Jak zauważa właściciel fabryki, Ryszard Skibiński bez wsparcia nowoczesnych narzędzi informatycznych trudno funkcjonować w obecnej rzeczywistości.

Postanowiliśmy wdrożyć system ERP, uznając, że jest on aktualnie niezbędny, jest standardem. Niespotykana wcześniej migracja ludzi, brak wykwalifikowanej kadry oraz wiele innych czynników ekonomicznych przesądziło o tym, że większą uwagę należy skupić na samym procesie zarządzania, a system ERP, jest idealnym narzędziem ten proces wspierającym. Niebagatelne znaczenie ma również prowadzenie optymalnej polityki kosztowej. Spodziewamy się, że system ułatwi nam zapanowanie nad tym obszarem – mówi Ryszard Skibiński.

Proces wyboru systemu był przygotowany bardzo starannie. Zarząd zakładu zapoznał się ofertami kilku dostawców systemów ERP. Ostatecznie wybrano Impuls 5, jako system najpełniej spełniający oczekiwania kierownictwa.

Po implementacji systemu spodziewamy się bardzo wiele. Liczymy na uporządkowanie obiegu dokumentów, usprawnienie organizacji przedsiębiorstwa i co dla nas najważniejsze, szybki dostęp do rzetelnej informacji z produkcji. To wszystko pozwoli nam na prawidłową ocenę kondycji fabryki. Mając pełny zakres informacji, łatwiej nam będzie zidentyfikować tzw. wąskie gardła na produkcji i wyeliminować zbędne koszty. Funkcjonalność produkcyjna będzie zresztą wdrożona od podstaw. – dodaje Ryszard Skibiński.

Impuls 5 ma ograniczyć wykonywaną dotychczas ręcznie, żmudną analizę przebiegu produkcji. Ma przyspieszyć podejmowanie najtrafniejszych decyzji, cechujących się większą precyzją.

Ostatecznie, rozwiązanie BPSC zapewni nam poprawę wydajności i efektywności naszej pracy – podsumowuje Ryszard Skibiński

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top