loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Lawson wdraża system ERP i HCM w Finning International

Lawson Software poinformował, że firma Finning International Inc., największy na świecie dostawca maszyn budowlanych i górniczych typu Caterpillar, zakupiła licencję na system ERP Lawson M3 Enterprise Management System (Zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa) oraz na pakiet Lawson S3 Human Capital Management Suite (Zarządzanie kapitałem ludzkim), aby wesprzeć długoterminowe plany rozwojowe przedsiębiorstwa.


Światowy dystrybutor ciężkiego sprzętu będzie korzystał z rozwiązania ERP Lawson M3, zaprojektowanego z myślą o potrzebach firm zajmujących się świadczeniem usług serwisowych i dzierżawą po to, aby zapewnić ścisła integrację z firmą Caterpillar, usprawnić obsługę klientów, uzyskać przejrzystość procesów biznesowych na poziomie całej korporacji, a także – by stworzyć niezawodne i skonsolidowane źródło danych. Finning skorzysta również z rozwiązania Lawson S3 Human Capital Management, które pomaga w optymalizacji zarządzania zasobami ludzkimi w ramach całego przedsiębiorstwa. Kontrakt został podpisany w trzecim kwartale 2008 roku obrachunkowego Lawsona, który zakończył się 29 lutego 2008 roku.

Finning International ma siedzibę w Vancouver, w kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska. Zatrudnia 13 000 pracowników w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Chile, Argentynie, Urugwaju i Boliwii. Do firmy Finning należy brytyjska spółka Hewden Stuart, która korzysta już z rozwiązań Lawsona. Finning świadczy usługi przedsiębiorstwom zajmującym się eksploracją piasków roponośnych, górnictwem, leśnictwem, budownictwem, wydobywaniem ropy naftowej i gazu ziemnego, transportem, a także administracji i marynarce.

Finning ma agresywną strategię biznesową, która ma w znacznym stopniu zwiększyć przychody ze sprzedaży części zamiennych i usług serwisowych pod koniec tej dekady – powiedział Jeff Leigh, wiceprezes ds. procesów i systemów biznesowych w Finning International. – Aby w sposób efektywny uporać się ze zwiększonym wolumenem obrotów, z którym wiąże się ów wzrost, potrzebne nam jest jedno niezawodne rozwiązanie IT, które jest proste w obsłudze, ściśle zintegrowane z systemami firmy Caterpillar i które sprosta nie tylko naszym wymaganiom technicznym związanym z globalnym charakterem firmy, ale również – oczekiwaniom naszych klientów – dodał Jeff Leigh.

Finning przeprowadził szczegółową ocenę konkurencyjnych rozwiązań software’owych nim zdecydował o wyborze systemu Lawson M3.

Funkcjonalności zawarte w oprogramowaniu Lawsona pomogą nam w zwiększeniu efektywności procesów związanych z zarządzaniem cyklem życia naszego sprzętu na całym świecie – podsumował Jeff Leigh.

Firma zrealizuje wdrożenie aplikacji Lawsona w kilku fazach. Jako pierwsze z nowych rozwiązań skorzystają kanadyjskie placówki koncernu. W kolejnych etapach projektu oprogramowanie Lawsona zostanie zaimplementowane w oddziałach firmy Finning w Ameryce Południowej i w Wielkiej Brytanii. Rozwiązanie Lawson M3 wesprze sieć filii i serwisu terenowego, działania sprzedażowe oraz operacje związane z częściami zamiennymi, w tym działalność administracyjno-księgową firmy oraz zarządzanie łańcuchem dostaw.

Lawson uplasował się na pozycji lidera w dziedzinie oprogramowania biznesowego dla firm świadczących usługi serwisu i dzierżawy sprzętu, ponieważ nasze rozwiązania są tworzone z myślą o specyficznych potrzebach takich przedsiębiorstw – stwierdził Andreas Hellstrom, dyrektor ds. strategii branżowych w Lawson

Jesteśmy dumni, że możemy wspierać wiodących dostawców sprzętu, takich jak Finning, na całym świecie i dostarczać rozwiązania, które pomagają w osiąganiu sukcesów i w realizacji planów rozwojowych naszych klientów – dodał Andreas Hellstrom.

Źródło: www.lawson.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top