loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

System ERP w Dolomitach

Macrologic rozpoczął wdrożenie pakietu ERP Xpertis w Górniczych Zakładach Dolomitowych S.A w Siewierzu. Systemem objęte zostaną obszary logistyki, produkcji, sprzedaży oraz finansów. W wyniku wdrożenia zarząd spółki wydobywczej zamierza usprawnić obsługę rosnącej ilości zamówień.


Górnicze Zakłady Dolomitowe należą do grupy średniej wielkości przedsiębiorstw wyspecjalizowanych w wydobyciu kruszywa. Spółka gospodaruje na blisko 100 hektarach terenów, z których rocznie pozyskiwane jest blisko 1,5 miliona ton surowca. Tradycyjnie największym odbiorcą produkcji zakładów był przemysł hutniczy. W ostatnich latach tendencja ta uległa zmianie na korzyść branży budowlanej i rolniczej. Obecnie zaledwie trzy procent produkcji odbierane jest przez huty.

Od przełomu 2006/2007 roku spółka notuje bardzo duży wzrost zamówień z branży budowlanej.

„W ostatnich kilkunastu miesiącach mamy do czynienia w prawdziwą eksplozją zamówień od naszych stałych klientów wyspecjalizowanych w realizacji projektów infrastrukturalnych. Obserwujemy również bardzo duży wzrost zapytań i zamówień od nowo powstających przedsiębiorstw, które chcą realizować takie zlecenia.” – mówi Robert Rakoczy, Dyrektor Finansowy.

W ocenie przedstawicieli spółki to dopiero początek prawdziwego boomu na kruszywa. Spodziewany wzrost koniunktury będzie związany z realizacją projektów infrastrukturalnych współfinansowanych ze środków unijnych. Wydobycie i produkcja kruszywa będzie przez kilka kolejnych lat intratnym zajęciem, gdyż wraz ze wzrostem zamówień w górę poszybują również ceny. Siewierska spółka zamierza wykorzystać koniunkturę i polepszyć rentowność swojej produkcji. Z tego powodu zarząd podjął decyzję o wymianie kliku nie w pełni sprzężonych aplikacji informatycznych na sprawdzony i wydajny zintegrowany system ERP.

„W ostatnich latach wszystko, co wyprodukujemy, sprzedawane jest na pniu. To był dla nas sygnał, że trzeba szybko inwestować w technologie, które pomogą nam usprawniać obsługę sprzedaży i podnosić rentowność. Nie możemy pozwolić na utratę zysku.”– mówi Robert Rakoczy.

Najważniejszym wyzwaniem realizowanego wdrożenia jest zwiększenie szybkości działania w obszarach planowania i analiz finansowych, niezbędnych do kierowania produkcją. Aby osiągnąć zamierzony efekt spółka musi wyeliminować wszystkie wąskie gardła przepływu informacji w obrębie kluczowych procesów biznesowych. Dlatego w ramach prowadzonego przez Macrologic projektu zintegrowane zostaną dane ze wszystkich obszarów łącznie z produkcją. Powinno to poprawić możliwości analityczne i wyeliminować pomyłki, które najczęściej powstawały w trakcie wielokrotnego ręcznego przenoszenia danych. Osiągnięte cele pozwolą w przyszłości szybciej realizować zamówienia i dokładniej kalkulować marżę. Dotychczas użytkowane aplikacje nie ułatwiały pracy z uwagi na ograniczoną możliwość wymiany informacji.

Źródło: www.macrologic.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top