loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Candellux z systemem ERP

Asseco Business Solutions umacnia swoją pozycję na rynku producentów oraz dystrybutorów artykułów oświetleniowych i elektrotechnicznych. Firma przeprowadziła dwa duże wdrożenia systemów informatycznych klasy ERP marki Safo w spółkach - Candellux Lighting oraz Hurtownie Elektryczne Kopel. Obydwie firmy należą do liderów w branży.


Na początku 2008 r. Asseco Business Solutions uruchomiła w Candellux Lighting system informatyczny klasy ERP marki safo.biz, wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem. Wdrożone zostały rozwiązania w zakresie sprzedaży, montażu, logistyki i finansów.

- Główną korzyścią, którą uzyskał nasz klient było ujednolicenie oraz usprawnienie procesów dystrybucji, zaopatrzenia i produkcji. To umożliwiło m.in. jednoznaczne i precyzyjne określenie kosztów działalności– podkreśla Marek Dutkowski, wiceprezes Asseco Business Solutions.

Kolejnym etapem wdrożenia w firmie Candellux będzie wdrożenie systemów Safo.web oraz Safo.mobile. Pierwszy z nich zapewni automatyzację procesów składania zamówień przez odbiorców za pośrednictwem interfejsu webowego. Druga aplikacja zautomatyzuje pracę przedstawicieli handlowych w terenie. W marcu uruchomione zostaną również systemy Safo.biz i Safo.retail w należącej do grupy Candellux firmie Triolux. Oprogramowanie Safo.retail będzie funkcjonowało w sieci sklepów spółki.

Asseco BS zrealizowało także wdrożenie systemu Safo.biz w firmie Hurtownie Elektryczne Kopel. Projekt dotyczył takich obszarów jak finanse, sprzedaż, zaopatrzenie i magazyn. Uruchomiony został też program kadrowo płacowy Safo.hr. Jednym z głównych celów implementacji było ujednolicenie i optymalizacja procesu zaopatrzenia w spółce. W najbliższym czasie planowane jest wdrożenie w spółce Kopel aplikacji Safo.web w zakresie obsługi zamówień internetowych klientów.

Systemy informatyczne Safo firmy Asseco Business Solutions z powodzeniem działają także w innych firmach z branży oświetleniowej, m.in. w spółce Grodno czy Elpie.

Systemy marki Safo firmy Asseco Business Solutions to oparte o technologię Oracle rozwiązania informatyczne klasy ERP, które doskonalą procesy zarządzania średnim i dużym przedsiębiorstwem. Marka Safo jest jednym z liderów na rynku oprogramowania ERP dla firm handlowych, produkcyjno-handlowych oraz centrów logistycznych.

Firma Candellux Lighting prowadzi od 15 lat działalność w zakresie produkcji i dystrybucji artykułów branży oświetleniowej i elektrotechnicznej. Jest jedną z dynamiczniej rozwijających się firm na rynku oświetleniowym w Polsce i Europie środkowo-wschodniej.

Firma Hurtownie Elektryczne Kopel działa na rynku od 1988 roku. Zajmuje się handlem hurtowym i detalicznym artykułami elektrycznymi, elektrotechnicznymi i oświetleniowymi. Centrala mieści się w Toruniu, firma posiada także ok. 30 oddziałów na terytorium całego kraju.

Źródło: ASSECO BUSINESS SOLUTIONS

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top