loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Milko z pakietem ERP Lawsona

Lawson Software poinformował o zawarciu umowy na wdrożenie pakietu ERP Lawson M3 7.1 oraz platformy Lawson M3 Technology w szwedzkiej firmie Milko. Rozwiązania Lawson M3 są zaprojektowane z myślą o specyficznych potrzebach firm z branży spożywczej, a więc także producentów wyrobów mlecznych. Nowy system ma pomóc Milko w lepszym zarządzaniu finansami, zaopatrzeniem, planowaniem oraz procesami związanymi z łańcuchem dostaw. System ERP Lawson M3 zastąpi kilka niezintegrowanych rozwiązań funkcjonujących obecnie w firmie.


Kontrakt został zawarty w trzecim kwartale 2008 roku finansowego Lawsona, który zakończył się 29 lutego 2008 roku.

Milko, w której udziały ma ponad 1000 indywidualnych producentów mleka, jest jedną z największych szwedzkich firm tej branży. Należące do niej zakłady mleczarskie znajdują się pomiędzy Värmland (na południu kraju) a Jämtland (na północy). Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 900 osób.

Decyzja Milko o wyborze rozwiązania Lawson M3 zapadła po gruntownej analizie dotyczącej sposobu, w jaki różne aplikacje mogą poprawić konkurencyjność, efektywność, planowanie oraz kontrolę nad poszczególnymi procesami zachodzącymi w tej firmie. Nowy system zawiera zaawansowane funkcje raportujące i może pomóc Milko w usprawnieniu systemu zamówień internetowych służącemu do obsługi klientów detalicznych.

– Doświadczenie Lawsona w branży mleczarskiej było czynnikiem decydującym o wyborze dostawcy – stwierdziła Eva Aronsson, menadżer projektu z firmy Milko. – Działania w obrębie firmy o dużej liczbie transakcji świeżych produktów wymagają wysoko zautomatyzowanego i stabilnego systemu. Lawson jest liczącym się dostawcą i dysponuje sprawdzonymi rozwiązaniami – dodała Eva Aronsson.

– Udało nam się pozyskać kolejnego ważnego klienta z branży spożywczej – skomentował Peter Hagström, dyrektor zarządzający szwedzkiego oddziału Lawsona. – Umowa z Milko dowodzi tego, jak ważne jest używanie oprogramowania dla przedsiębiorstw dostosowanego do potrzeb konkretnego sektora rynku. Takie rozwiązania pomagają firmom w osiągnięciu konkretnych celów biznesowych – podsumował Peter Hagström.

Pakiet Lawson M3 7.1 Application Suite zawiera interfejs użytkownika Lawson Smart Client, który został wprowadzony do sprzedaży w 2007 roku. Zaprojektowano go z myślą o łatwiejszym korzystaniu i przystosowaniu się użytkowników do aplikacji dla przedsiębiorstw z serii Lawson M3.

Źródło: www.lawson.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top