loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

System ERP - Impulsem dla Enion

 Zakończyło się wdrożenie systemu klasy ERP Impuls, autorstwa BPSC w spółce Enion Energia. Implementacja systemu, który objął większość procesów biznesowych realizowanych w przedsiębiorstwie zajęła niespełna trzy miesiące


Enion Energia Sp. z o.o. zajmuje się sprzedażą i wytwarzaniem energii elektrycznej. Swoje usługi świadczy na terenie całej Polski, dostarczając energię dla ponad 2 mln odbiorców. Spółka posiada 16% udział w krajowym rynku obrotu energią. W obecnej strukturze, powstałej w wyniku wydzielenia z koncernu Enion SA, działa od lipca ubiegłego roku.

„Wdrożenie systemu pozwoliło – mówiąc najprościej – funkcjonować spółce. Jeżeli chodzi o obsługę informatyczną procesów biznesowych startowaliśmy praktycznie od zera. Spółka była na początku swojej historii, składniki rzeczowe oraz zasoby personalne ( 130 pracowników) przejęliśmy aportem z Enion SA. Już na wstępnie musieliśmy dokonać importu danych i to zarówno majątkowych, jak i osobowych z systemu Enion SA. Zwłaszcza ta ostatnia sfera była wyjątkowo ważna – dotyczyła całej historii zatrudnienie ponad stu osób”. – podkreśla Mariusz Jabłoński, kierownik projektu wdrożeniowego w Enion Energia.

Impuls umożliwił spółce znaczne ograniczenie czasu poświęcanego na prace administracyjne. Prostsze stało się rozliczanie czasu pracy oraz wynagrodzeń. „Prawidłowa obsługa zespołu pracowniczego ma zwłaszcza obecnie, kiedy na rynku pracy da się zauważyć wyraźne perturbacje, ogromne znaczenie” – dodaje Mariusz Jabłoński. System usprawnił ponadto współpracę z instytucjami takimi jak ZUS, GUS czy US. Rozbudowana funkcjonalność finansowo-księgowa pozwoli zachować pełną kontrolę m.in. nad stanem należności oraz terminowością rozliczania faktur – obie te kwestie są bardzo istotne biorąc pod uwagę skalę działalności spółki. Równie ważne dla firmy jest umożliwienie jej bieżącego dostępu do wszelkich informacji dotyczących majątku przedsiębiorstwa.

„Całe wdrożenie zajęło ok. trzech miesięcy. Już wcześniej prowadziłem duże projekty wdrożeniowe i na podstawie mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że to przebiegało wyjątkowo sprawnie.” – podsumowuje Mariusz Jabłoński.

Wdrożenie w Enion Energia realizowane było na podstawie dotychczasowych doświadczeń oraz pozytywnych rekomendacji wynikających ze współpracy BPSC z Enion SA, gdzie również wdrażany był system Impuls. Wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP w koncernie Enion było przedsięwzięciem na ogromną skalę, jednym z największych tego typu w Polsce. Implementacja odbywała się etapami i objęła w pierwszym okresie oddziały w Będzinie i Częstochowie a następnie w Krakowie i Bielsku- Białej. Łącznie z rozwiązań systemu korzysta w spółce 2680 użytkowników

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top