loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bumar szykuje informatyzację

 Grupa Bumar, największy producent sprzętu wojskowego w kraju, przymierza się do wdrożenia systemu informatycznego, który pomoże zarządzać firmą. Jeśli projekt dojdzie do skutku, będzie to jedno z większych wdrożeń systemów klasy ERP w Polsce.


Entuzjastą informatyzacji grupy był Tomasz Dembski, prezes Bumaru, odwołany ze stanowiska 31 stycznia 2008 r. w ramach karuzeli stanowisk w spółkach skarbu państwa.

Nie wiadomo kiedy Bumar zdecyduje się na wybór systemu IT. Zmiana na stanowisku prezesa z pewnością odsunie w czasie plany informatyzacji.

Spółki Grupy Bumar posiadają różne, nie współpracujące ze sobą systemy informatyczne. Większość była wdrożona przed kilkoma laty i nie spełnia wymagań przedsiębiorstw. Nie wiadomo czy Bumar zdecyduje się na wdrożenie nowego systemu w centrali, który zintegruje z funkcjonującymi w grupie, czy też firma wybierze jeden system dla wszystkich spółek.

Z pewnością jednym z wymogów stawianych dostawcom systemów ERP będzie posiadanie oprogramowania, które spełnia wymogi prawne i normy dotyczące produkcji specjalnej, czyli sprzętu wojskowego. Kryterium wyboru systemu może być więc doświadczenie we współpracy z sektorem zbrojeniowym lub wojskiem. Takie doświadczenie posiadają m.in. firmy SAP, Oracle i IFS.

Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top