loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

System ERP w Jutrzence wystartował

Start produktywny systemu ERP w firmie Kaliszanka jest pierwszym etapem „odpalenia” systemu w całej Grupie Jutrzenka. To jedno z największych pod względem funkcjonalnym wdrożeń systemu SAP w polskim przemyśle cukierniczym. Prowadzi je firma IDS Scheer Polska.


W skład Grupy Jutrzenka wchodzą firmy: Jutrzenka, Kaliszanka, Goplana i Ziołopex. Sześć zakładów produkcyjnych dostarcza rocznie na rynek 45 tysięcy ton słodyczy, jak również bakalie i przyprawy. Każdy łasuch w Polsce z pewnością zna wyroby Jutrzenki – któż z nas bowiem nie uległ pokusie Wafli Familijnych, Grześków czy Jeżyków… Udziały rynkowe Jutrzenki lokują Grupę coraz bliżej pozycji lidera rynku – wdrożenie systemu SAP ma ułatwić zwycięską szarżę i znaczne powiększenie produkcji. – System zintegrowany światowej klasy gwarantuje szybkie uzyskiwanie informacji biznesowej, precyzyjną kontrolę kosztów i usprawnienie przepływu dokumentów – bez niego trudno sobie wyobrazić skuteczne pokonanie konkurencji – tak uzasadnia wybór systemu SAP Tomasz Krzesiński, Kierownik Działu Wdrożeń Systemów Informatycznych w Grupie Jutrzenka.

Prace nad koncepcją biznesową wdrożenia systemu SAP (ERP) dla firm Kaliszanka i Jutrzenka (Goplana już została włączona w struktury Jutrzenki) rozpoczęły się w lutym 2006 r. Zdecydowano się na bardzo szeroki zakres funkcjonalny implementacji – wdrożenie modułów: rachunkowości finansowej, środków trwałych, controllingu, gospodarki magazynowej, gospodarki materiałowej, kontroli jakości, planowania produkcji oraz sprzedaży i dystrybucji.

Właściwe prace wdrożeniowe ruszyły w grudniu 2006 r., a zaledwie rok później – 1 stycznia 2008 r. miał miejsce udany start produktywny systemu w firmie Kaliszanka. – Tak dobre tempo wdrożenia zawdzięczamy znakomitym konsultantom firmy IDS Scheer. Do wyboru partnera wdrożeniowego przygotowywaliśmy się niezwykle starannie i kilkukrotnie zbieraliśmy oferty, ale warto było zdobyć się na taki wysiłek, bo firma IDS Scheer okazała się strzałem w dziesiątkę. Dysponuje konsultantami na naprawdę najwyższym poziomie – podkreśla Tomasz Krzesiński.

- Na pewno wyzwaniem dla nas był szeroki zakres wdrożenia – proszę zwrócić uwagę, że obszar kontrolingu objął również księgę materiałową, a zakres gospodarki materiałowej – integrację z czytnikami używanymi w magazynach wysokiego składowania. Dodatkowo już w trakcie projektu pojawiły się zmiany organizacyjne – w związku z zakupem firmy Hellena musieliśmy włączyć i jej zakład do systemu – mówi Grzegorz Pindur, prezes IDS Scheer Polska.

Podczas projektu wiele razy zmieniała się struktura firmy i pomysły na jej konsolidację. – Wiedzieliśmy o planowanych przekształceniach, ale miały się one zakończyć wcześniej – w marcu - bez wpływu na implementację SAP-a. Tymczasem ostatnie zmiany nastąpiły dopiero jesienią. Gdy kupiliśmy Hellenę i trzeba było ją dołączyć do systemu, połowa ludzi opracowywała koncepcję biznesu, a połowa pracowała z programistami. Wszystko jednak się udało – po dwóch tygodniach od startu produktywnego nie ma żadnych poważnych problemów. Funkcjonalnie i procesowo system działa znakomicie i spełnia założenia zawarte w koncepcji biznesowej i karcie projektu – podsumowuje Tomasz Krzesiński.

Właśnie zmiany struktury firmy – trwająca konsolidacja w jedną grupę kapitałową Colian – spowodowały, że system ruszył tylko w Kaliszance. - Start etapowy systemu wynika wyłącznie z organizacji projektu, funkcjonalnie wystartowaliśmy pełnym zakresem – podkreśla Grzegorz Pindur. Start produktywny we wszystkich zakładach Jutrzenki planowany jest na kwiecień br. Ma to swoje dobre strony, bo doświadczenia zdobyte w jednym zakładzie ułatwią doszlifowanie systemu przed jego implementacją w całej Grupie. - Zyski z implementacji są już zauważalne – możemy prowadzić precyzyjną kontrolę kredytów kupieckich – mówi Tomasz Krzesiński.

Źródło: www.ids-scheer.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top