loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

El-Cab stawia na system ERP iScala

Epicor Software Corporation czołowy dostawca zintegrowanego oprogramowania klasy ERP podpisała umowę na wdrożenie iScala 2.3 w firmie El-Cab, która jest producentem wiązek kablowych, podzespołów elektronicznych oraz systemów zabudowy modułowej pojazdów. Wdrożenie obejmie swoim zakresem 50 jednoczesnych użytkowników oraz pełen pakiet produkcyjno-logistyczny i finansowy. System ERP będzie wdrażany etapowo do połowy przyszłego roku.


O wyborze iScala 2.3 zadecydowało dostosowanie rozwiązania do szczegółowych potrzeb klienta dotyczących m.in. specyficznego rozliczania miedzi, obsługi magazynu konsygnacyjnego, a przede wszystkim produkcji opartej o zmienne w czasie prognozy klientów. Duże znaczenie miała również możliwość obsługi całości procesów biznesowych, które w El-Cab są dość złożone – od produkcji elementów powtarzalnych na zlecenie klienta, aż po tworzenie technologii i produkcję elementów zgodnie z indywidualnymi potrzebami kontrahenta. Dzięki systemowi ERP iScala, możliwa jest efektywna i sprawna koordynacja różnorodnych procesów związanych z działalnością firmy - od dystrybucji wyposażenia autobusów np. w sprzęt audio, poprzez serwisowanie zamontowanych urządzeń, aż po zróżnicowaną produkcję wiązek kablowych, a także obsługę finansów i płac oraz raportowanie.

W ramach rozwiązania iScala dostępne będą m.in. takie funkcje jak: Availability to Promise Inventory, dzięki któremu przy składaniu zamówienia dla klienta można określić, czy dane pozycje są dostępne lub na kiedy mogą być dostępne w magazynie, Lead Time Management umożliwiający zmierzenie czasu realizacji zamówienia klienta według szczegółowych, zróżnicowanych parametrów oraz Bin Management, umożliwiający zarządzanie lokalizacjami w magazynie. Dodatkowo, wdrożony zostanie moduł serwisowy oraz portal informacyjny (pulpit managera), który będzie pozwalał na stosowanie w zarządzaniu metodologii opartej o analizę wskaźników KPI obrazujących stan firmy i jej najważniejszych obszarów operacyjnych.

Atutem iScala była również wielojęzyczność – ułatwi to pracę w systemie niemieckojęzycznemu Zarządowi firmy. Ważna była także możliwość bezpośredniej komunikacji z systemami klientów oraz dostawców, a także doświadczenie firmy Epicor w realizowanych wcześniej wdrożeniach iScala w branży elektrycznej i motoryzacyjnej.

„Wykorzystywany wcześniej system ERP oparty na technologii open-source nie był ściśle dopasowany do zróżnicowanych potrzeb naszej firmy. Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawni naszą pracę pozwalając na koordynację wszystkich procesów związanych z produkcją, dystrybucją, serwisem i logistyką magazynowania. W szczególności zaś możliwe będzie prowadzenie zarządzania firmą w oparciu o Lean Management. Korzyści płynące z wdrożenia iScala będą odczuwalne także dla naszych partnerów biznesowych i podniosą konkurencyjność naszej firmy na rynku – powiedział Marek Białek, Kierownik ds. administracyjnych i Informatyki w El-Cab.

Źródło: www.epicor.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top