loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

SAP z Apriso w informatycznym ekosystemie

SAP, producent systemów ERP i Apriso, producent systemów do zarządzania i harmonogramowania produkcji klasy MES współpracują nad integracją swoich produktów dla branży przetwórstwa przemysłowego (tzw. mill products). Współpraca, której celem jest zbudowanie komplementarnego rozwiązania prowadzona jest w ramach branżowej sieci wartości (IVN).

Branżowe sieci wartości SAP to ekosystemy, w ramach których kooperacja niezależnych producentów systemów informatycznych, resellerów oraz kadry kierowniczej wiodących przedsiębiorstw (w tym przypadku klientów SAP) ma na celu zbudowanie komplementarnego rozwiązania dla konkretnych branż przy jednoczesnym obniżeniu ryzyka inwestycyjnego.

Zaproszenie Apriso do sieci IVN nie było przypadkowe. 

Jesteśmy czołowym dostawcą systemów informatycznych klasy MES na świecie, a większość firm, gdzie zastosowano nasze rozwiązania, wspomagana jest jednocześnie systemami SAP – dodaje Dariusz Kudzia, prezes polskiego oddziału Apriso.

W odróżnieniu od systemów ERP platforma FlexNet firmy Apriso służy do harmonogramowania produkcji i w czasie rzeczywistym zarządza wszystkimi zasobami (maszynami, pracownikami i wykorzystywanymi przez nich narzędziami). Przedsiębiorstwo wspomagane przez FlexNet posiada dodatkowo pełną informacją o faktycznym obciążeniu maszyn, zużyciu materiałów i wydajności pracy (overall equipment effectiveness). Umożliwia to nie tylko efektywne (wydajniejsze) dostosowanie produkcji do aktualnego popytu, ale też błyskawiczną reakcję na niespodziewane przestoje na hali.

Współpraca z SAP w ramach IVN dla sektora drzewno-papierniczego pozwoli maksymalnie wykorzystać wymienione korzyści, obniżając z jednej strony koszta, a z drugiej umożliwiając wyższe wyniki dostaw, większą dokładność „na hali” zakładu przemysłowego, lepsze planowanie działań konserwacyjnych oraz zwiększenie ROI (stopy zwrotu z inwestycji) z inwestycji ERP.

Z zadowoleniem przyjęliśmy zaproszenie do uczestnictwa w nowopowstałej sieci IVN. Elastyczny system Apriso, zwiększając wartość rozwiązań SAP, jest dla zakładów przemysłowych skutecznym narzędziem do wykonywania wielu skomplikowanych operacji - mówi Marcus Collins, dyrektor ds. branży Mill products w Apriso.

Źródło: Apriso

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top