loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

System ERP w TSTRONIC

Centrum Ekologicznego Montażu Podzespołów Elektronicznych TSTRONIC, kontraktowy producent branży elektronicznej wdraża zaawansowany system ERP Enterprise Apllications 2007, dedykowany przedsiębiorstwom produkcyjnym, oparty na rozwiązaniach firmy QAD.


Wdrożeniem objęto wszystkie obszary firmy, takie jak: produkcja, logistyka, sprzedaż i finanse. Realizację projektu, zapoczątkowaną w lipcu br., przewidziano na ok. 6 miesięcy.

Fundamentem dla stworzenia Centrum Ekologicznego Montażu Podzespołów Elektronicznych TSTRONIC – jako odpowiedzi na rosnące potrzeby usług kontraktowego montażu elektronicznego - stanowiło ponad 10 lat funkcjonowania na rynku, gromadzenia wiedzy i doświadczenia, stałych modernizacji procesów technologicznych oraz inwestycji w rozwój zasobów ludzkich.

Zakład należący do grupy „TECHNO-SERVICE” S.A. został zaprojektowany, zbudowany i wyposażany w taki sposób, aby nowocześnie obsługiwać klientów branży elektronicznej. TSTRONIC stwarza nowe możliwości dla firm poszukujących kompleksowej usługi w zakresie kontraktowego montażu elektronicznego prototypów oraz małych i średnich serii, wysoko wyspecjalizowanych układów elektronicznych.

 W wyniku dynamicznego rozwoju, firma zdecydowała się na wdrożenie nowoczesnego systemu ERP, który pozwoli jej wraz z nowoczesną infrastrukturą zakładu zdecydowanie zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku. Systemem, który spełnia wymagania stawiane przez TSTRONIC jest QAD EA 2007. Celem wdrożenia jest integracja wszystkich funkcji organizacji, automatyzacja oraz usprawnienie procesów obsługi klientów i komunikacji z dostawcami.

- Jest to dla nas ważny moment. Po kilkunastu latach funkcjonowania z sukcesem na rynku i rozwijania obszaru montażu elektronicznego, dokonaliśmy inwestycji w budowę nowej fabryki. Fabryka już stoi, nowoczesne maszyny realizują zleconą produkcję dla szerokiego grona klientów, potrzebujemy więc nowoczesnego systemu zarządzania. Nasz wybór padł na QAD, gdyż potrzebujemy szybkiego i pełnego wdrożenia systemu informatycznego oraz atrakcyjnych warunków finansowych. QAD zaproponował nam gotowy model biznesowy odpowiadający naszym potrzebom i posiada doskonałych, doświadczonych w tej branży konsultantów, powiedział Krzysztof Januszek, Dyrektor Zarządzający w TSTRONIC.

Firma QAD odpowiadała za realizację 150 wdrożeń w Polsce w obszarze produkcji i posiada wieloletnie doświadczenie w projektach prowadzonych dla branży elektronicznej. Poza budową i wdrażaniem systemów informatycznych zajmuje się również analizą potrzeb dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw. Na podstawie analiz prowadzonych zespół ekspercki QAD może dopasować odpowiedni model biznesowy.

- TSTRONIC jest firmą młodą w nowej infrastrukturze, dlatego procesy biznesowe nie są jeszcze w pełni ukształtowane. Eksperci QAD analizują nasze potrzeby i na podstawie uzyskanych rezultatów modelują system tak, aby w pełni im odpowiadał - dodał Krzysztof Januszek.

Źródło: www.qad.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top