loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Fenice stawia na jakoś przy wyborze ERP

Prowadzone przez IDS Scheer wdrożenie systemu ERP SAP All-in-One umożliwi Fenice Poland umocnienie pozycji lidera na rynku energetycznych usług outsourcingowych.


Fenice Poland to koncesjonowane przedsiębiorstwo, które wytwarza i dystrybuuje energię, ciepło, metan, wodę pitną, odprowadza ścieki, dostarcza gazy techniczne – można mu też zlecić utrzymanie w ruchu instalacji i urządzeń związanych z dostawą tych mediów. Zarówno branża, w której działa, jak i fakt, że spółka należy do jednego z największych koncernów energetycznych świata EDF (Electricité de France) nakładają na Fenice obowiązek sprostania najwyższym standardom w zakresie sprawozdawczości i raportowania. Właśnie z tego powodu spółka zdecydowała się na wdrożenie systemu SAP. Do tej pory – z zasady jako outsourcer preferując również taki właśnie model prowadzenia własnego biznesu  Fenice korzystała z outsourcingu usług księgowych - zlecała je na zewnątrz. Decydując się na samodzielne prowadzenie księgowości w firmie, Fenice postanowiła w dużym stopniu wzmocnić finanse o rozbudowane funkcje sprawozdawcze i kontrolingowe, które w dotychczasowym modelu działania (outsourcing) okazały się niewystarczające. Niejako przy tej okazji pojawiły się również potrzeby informacyjne związane z logistyką.

Dlatego wdrożenie objęło pięć modułów systemu SAP: finanse, środki trwałe, controlling, sprzedaż i dystrybucję, gospodarkę materiałową. – Działamy w Polsce od 1999 r. – przez 8 lat nasze obroty wzrosły ponad 10-krotnie. Żeby utrzymać to tempo rozwoju, jak i pozycję lidera rynku energetycznych usług outsourcingowych, musimy dysponować narzędziami światowej klasy o odpowiednim potencjale rozwoju  komentuje wybór systemu SAP Marek Bernacki, dyrektor finansowy Fenice Poland.

Zarząd Fenice liczy, że system zapewni dostęp do szybszej, dokładniejszej i pełniejszej informacji zarządczej, co w efekcie pozwoli na obniżenie kosztów funkcjonowania. Także zwiększenie efektywności komunikacji wewnątrz firmy będzie cenne dla firmy operującej z kilku lokalizacji – Fenice Poland ma swoje jednostki operacyjne w Bielsku-Białej, Tychach, Skoczowie, Krośnie, Wrocławiu i Rzeszowie.

System  ERP w Fenice Poland wdroży firma IDS Scheer. O jej wyborze na partnera wdrożeniowego zdecydowały zarówno referencje globalne i branżowe (firma optymalizowała procesy w jednej ze spółek EDF oraz pracowała przy wdrożeniach SAP w kilku innych spółkach tej organizacji), jak i referencje lokalne  dobra opinia po realizacji projektu w jednej z firm w Bielsku-Białej, gdzie działa Fenice Poland. – Pracowaliśmy z klientami działającymi w branży Utilities, nasi konsultanci mieli okazję poznać ich potrzeby oraz zdobyć kolejne doświadczenia. Wraz z członkami zespołu wdrożeniowego ze strony Fenice przeprowadzimy projekt tak, aby klient mógł spełnić założone przez siebie cele biznesowe – deklaruje Sławomir Janczewski z IDS Scheer Polska.

Rezygnując, co prawda, z outsourcingu księgowości, Fenice Poland pozostaje zarazem wierna tej koncepcji biznesowej. Zamiast inwestować w nowe, często kosztowne zasoby sprzętowe do obsługi systemu SAP, firma postanowiła skorzystać w tym zakresie z outsourcingu w ramach grupy EDF. Start produktywny systemu przewidziany jest na 1 stycznia 2008 r.  Gorący okres przed nami. Wdrożenie wymaga dużego zaangażowania mojego zespołu, który przed pół roku musi radzić sobie z bieżącymi obowiązkami i równocześnie angażować się w projekt wdrożeniowy – mówi Marek Bernacki.

Źródło: www.ids-scheer.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top